Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Video: Obrovský úspech pre Slovensko!

Peter Velits prvý a Peter Sagan víťazom bodovacej súťaže na Tour of Oman. Peter Velits zvíťazil na Tour of Oman, keď v celkovom poradí porazil druhého Taliana Vinzenza Nibaliho o 1 sekundu. Úspešne si počínal aj Peter Sagan, keď si zaknihoval prvé tohtoročné etapové víťazstvo a dva razy skončil v etape druhý. Sagan napokon zvíťazil v druhej najcennejšej, v bodovacej súťaži o zelený dres. Peter Velits získal na pretekoch Okolo Ománu, ktoré boli zaradené do elitnej kategórie HC, 114 bodov do rebríčka UCI a pre svoj tím za celkové prvenstvo 10 000 eur. Peter Sagan za jedno prvé, dve druhé a dve piate miesta v etapách dosiahol 60 UCI bodov. Pozrite si video z poslednej šiestej etapy preteku aj s Petrom Velitsom na stupni víťazov.
Biker
Video: Obrovský úspech pre Slovensko!

https://youtu.be/gLvg-4Rittg

Konečné poradie:

1. PETER VELITS 21:32:02 h, 2. Vincenzo Nibali (Tal./Liquigas-Cannondale) +1 s, 3. Tony Gallopin (Fr./Radioshack) +17,… 36. SAGAN +5:54

Bodovacia súťaž o zelený dres:

1. PETER SAGAN 53 b, 2. Andre Greipel (Nem./Lotto-Belisol) 43, 3. Marcel Kittel (Nem./Project 1T4I) 37

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu