Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Vidlice

Test: Vidlica DVO Diamond Boost 27,5

Jedna z najlepších vidlíc na súčasnom trhu a za celkom dobrú cenu.
Hodnotenie: 4.5/5
1 021
Biker
Test: Vidlica DVO Diamond Boost 27,5

Diamond chodí na začiatku zdvihu mimoriadne citlivo a dodáva prednému kolesu more trakcie. Žiada si však nad sebou skúseného ladiča odpruženia. Patróna aj vzduchová komora sú uzatvorené, pravidelný servis je preto jednoduchý a bez zbytočného neporiadku. Na stránke DVO nájdete podrobné návody.

Už tak najcitlivejší počiatočný chod sa dá ešte zlepšiť pomocou funkcie OTT, ktorou sa dá nastaviť predpätie negatívnej pružiny. Tá je od pozitívnej vzduchovej komory úplne nezávislá, preto môžete vidlicu nastaviť tak, aby mala ultracitlivý počiatočný chod, no neskôr vo zdvihu výrazne stvrdla.

Alternatívou je aj nižší tlak vo vidlici a pritiahnutie tlmenia pomalej kompresie, ktoré poskytne oporu v strede zdvihu. Relatívne lineárny chod sa dá prispôsobiť aj tridsiatimi stupňami tlmenia rýchlej kompresie. Ako sami vidíte, správne vyladiť rôzne točidlá na vidlici nie je nič pre slabé povahy a ak niečo netrafíte, vidlica vám to dá vyžrať. V tomto sa DVO Diamond Boost 27,5 odlišuje od najlepších.

Ak vás však baví babrať sa s točidlami (my nimi točíme aj po roku), je to jedna z najlepších vidlíc na súčasnom trhu a celkom priaznivá je aj cena. Dostanete k nej aj skrutkovací blatníček.

Zdvih 140 – 170 mm (testovaný 170 mm)
Maximálna šírka plášťa 27,5 x 2,8
Hmotnosť 2 180 g

Viac informácií na webe www.bikestrike.com

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu