Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

CTM Racing Team túto sezónu posilní Adam Rojček

Okrem staronovej posily Martina Knapca, ktorý sa vracia na pretekárske trate po nepríjemných zraneniach a problémoch s ramenom, pribudla do tímu aj úplne nová posila – mladík Adam Rojček, ktorý bude túto sezónu prvýkrát jazdiť v kategórii Elite rovnako ako jeho tímový kolega Filip Zeman. Okrem spomínaných riderov zostávajú súčasťou tímu aj Lukáš Učen, Oliver Gombala a českí pretekári Martin Lebl a Ondrej Štepánek.
Biker

„S tímom som zatiaľ maximálne spokojný. S chalanmi sme už za tých pár mesiacov zažili veľa srandy, super si rozumieme, každý sa rád podelí o svoje postrehy, či už na trati alebo pri ladení bajku. Spokojný som aj s materiálom, ktorý jazdíme, nič neprekáža v zlepšovaní sa na trati aj v tréningoch. Zatiaľ nemám čo vytknúť, som rád že môžem byť súčasťou CTM Racing Teamu a ďakujem za možnosť za nich jazdiť!“ povedal Adam.


Adam opísal, ako sa mu jazdí na zjazďáku CTM Mons Pro: „Na Monse som už absolvoval jedno sústredenie v San Reme, skúšal rôzne nastavenia pruženia a myslím, že už sme si na seba zvykli. Čo ma prekvapilo je ako skvelo ten bajk zatáča v zavretých zákrutách a vôbec pri tom nestráca rýchlosť. Na technických častiach trate je veľmi obratný, čo je možno trošku cítiť na rýchlych rovinách, že je trochu vratký, ale keď som doladil pruženie, zmizlo to a krásne držal stopu. Zatiaľ sa mi jazdenie na ňom veľmi páči, dúfajme že to bude vidieť aj v sezóne na pretekoch.“

„Adama som sledoval už dlhšiu dobu v junioroch, lebo jazdil dobré výsledky, má dobrú techniku a má v sebe veľký potenciál, ktorý mu chceme pomôcť naplno využiť. Po pár stretnutiach a testovaniach sme sa dohodli a začali našu spoluprácu. Túto sezónu ho čaká prechod z juniorov do elity, takže veríme, že jeho ambície sa stanú skutočnosťou,“ povedal manažér tímu Tomáš Tóth.

Profil:
Adam má 18 rokov a býva v Liptovskom Mikuláši. K bicyklovaniu sa dostal už v štyroch rokoch, kedy začal na bikroske. Mimo jazdenia na bajku si tiež vo voľnom čase rád pojazdí na motorke. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí zisk tretieho miesta na minuloročných Majstrovstvách Európy vo Wisle a šieste miesto na sveťáku v Leogangu. Najradšej jazdí na poriadnom blate a jeho obľúbené trate sú v Jasnej, Lenzerheide a Andorre.

Foto: Lukáš Navrátil, Samuel Antoška

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu