Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

CTM Racing Team túto sezónu posilní Adam Rojček

Okrem staronovej posily Martina Knapca, ktorý sa vracia na pretekárske trate po nepríjemných zraneniach a problémoch s ramenom, pribudla do tímu aj úplne nová posila – mladík Adam Rojček, ktorý bude túto sezónu prvýkrát jazdiť v kategórii Elite rovnako ako jeho tímový kolega Filip Zeman. Okrem spomínaných riderov zostávajú súčasťou tímu aj Lukáš Učen, Oliver Gombala a českí pretekári Martin Lebl a Ondrej Štepánek.
Biker

„S tímom som zatiaľ maximálne spokojný. S chalanmi sme už za tých pár mesiacov zažili veľa srandy, super si rozumieme, každý sa rád podelí o svoje postrehy, či už na trati alebo pri ladení bajku. Spokojný som aj s materiálom, ktorý jazdíme, nič neprekáža v zlepšovaní sa na trati aj v tréningoch. Zatiaľ nemám čo vytknúť, som rád že môžem byť súčasťou CTM Racing Teamu a ďakujem za možnosť za nich jazdiť!“ povedal Adam.


Adam opísal, ako sa mu jazdí na zjazďáku CTM Mons Pro: „Na Monse som už absolvoval jedno sústredenie v San Reme, skúšal rôzne nastavenia pruženia a myslím, že už sme si na seba zvykli. Čo ma prekvapilo je ako skvelo ten bajk zatáča v zavretých zákrutách a vôbec pri tom nestráca rýchlosť. Na technických častiach trate je veľmi obratný, čo je možno trošku cítiť na rýchlych rovinách, že je trochu vratký, ale keď som doladil pruženie, zmizlo to a krásne držal stopu. Zatiaľ sa mi jazdenie na ňom veľmi páči, dúfajme že to bude vidieť aj v sezóne na pretekoch.“

„Adama som sledoval už dlhšiu dobu v junioroch, lebo jazdil dobré výsledky, má dobrú techniku a má v sebe veľký potenciál, ktorý mu chceme pomôcť naplno využiť. Po pár stretnutiach a testovaniach sme sa dohodli a začali našu spoluprácu. Túto sezónu ho čaká prechod z juniorov do elity, takže veríme, že jeho ambície sa stanú skutočnosťou,“ povedal manažér tímu Tomáš Tóth.

Profil:
Adam má 18 rokov a býva v Liptovskom Mikuláši. K bicyklovaniu sa dostal už v štyroch rokoch, kedy začal na bikroske. Mimo jazdenia na bajku si tiež vo voľnom čase rád pojazdí na motorke. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí zisk tretieho miesta na minuloročných Majstrovstvách Európy vo Wisle a šieste miesto na sveťáku v Leogangu. Najradšej jazdí na poriadnom blate a jeho obľúbené trate sú v Jasnej, Lenzerheide a Andorre.

Foto: Lukáš Navrátil, Samuel Antoška

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu