Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Vidlice

Test: Vidlica X-Fusion McQueen RC HLR

Minulý rok sme tejto vidlici udelili cenu za najlepší pomer ceny a výkonu. Dobrú cenovku a solídny výkon si zachovala aj v sezóne 2018.
Hodnotenie: 4.5/5
650
bikeradar

Testovaný model je určený priamo na použitie s plusovými kolesami, no široký rozchod nôh funguje dobre aj menšími šírkami plášťa. Vďaka 34 mm nohám je tuhá a dobre drží stopu. Našu testovaciu vzorku sa snažíme zničiť už rok a pol a stále je úplne bez problémov.

Zdvih si môžete vybrať pri kúpe alebo ho relatívne jednoducho zmeniť zvnútra. O stovku a niečo vyššia cena oproti modelu RC2 vám kúpi 16 stupňov tlmenia pomalej a rýchlej kompresie na patróne Roughcut, ktorú McQueen zdedil zo zjazdových modelov.

Pridajte dobrú oporu v strede zdvihu a celých 36 stupňov tlmenia odskoku a máte jednu precízne nastaviteľnú vidlicu. Drží sa vysoko vo zdvihu, a tak dobre uchováva správnu geometriu bicykla pri jazde. Vďaka kvalitným vnútornostiam a dobre sediacim tesneniam bezproblémovo funguje aj dlho po tom, ako premeškáte servisný interval.

Jej jedinou nevýhodou je, že ani po čerstvom servise a po spustení tlaku vnútri nechodí tak citlivo ako tie najnovšie a najlepšie vidlice na trhu. Na druhej strane stojí často o niekoľko stoviek eur menej.

Zdvih 80 – 140 mm (testovaný 140 mm)
Maximálna šírka plášťa 27,5 x 3,0
Hmotnosť 1 930 g

Viac informácií na webe www.xfusionshox.com

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu