Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Vidlice

Test: Vidlica X-Fusion McQueen RC HLR

Minulý rok sme tejto vidlici udelili cenu za najlepší pomer ceny a výkonu. Dobrú cenovku a solídny výkon si zachovala aj v sezóne 2018.
Hodnotenie: 4.5/5
650
bikeradar

Testovaný model je určený priamo na použitie s plusovými kolesami, no široký rozchod nôh funguje dobre aj menšími šírkami plášťa. Vďaka 34 mm nohám je tuhá a dobre drží stopu. Našu testovaciu vzorku sa snažíme zničiť už rok a pol a stále je úplne bez problémov.

Zdvih si môžete vybrať pri kúpe alebo ho relatívne jednoducho zmeniť zvnútra. O stovku a niečo vyššia cena oproti modelu RC2 vám kúpi 16 stupňov tlmenia pomalej a rýchlej kompresie na patróne Roughcut, ktorú McQueen zdedil zo zjazdových modelov.

Pridajte dobrú oporu v strede zdvihu a celých 36 stupňov tlmenia odskoku a máte jednu precízne nastaviteľnú vidlicu. Drží sa vysoko vo zdvihu, a tak dobre uchováva správnu geometriu bicykla pri jazde. Vďaka kvalitným vnútornostiam a dobre sediacim tesneniam bezproblémovo funguje aj dlho po tom, ako premeškáte servisný interval.

Jej jedinou nevýhodou je, že ani po čerstvom servise a po spustení tlaku vnútri nechodí tak citlivo ako tie najnovšie a najlepšie vidlice na trhu. Na druhej strane stojí často o niekoľko stoviek eur menej.

Zdvih 80 – 140 mm (testovaný 140 mm)
Maximálna šírka plášťa 27,5 x 3,0
Hmotnosť 1 930 g

Viac informácií na webe www.xfusionshox.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu