Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Plášte

Test: Plášte Panaracer 4X/AM 2,35

Otestovali sme plášte, na ktorých Cédric Gracia vymetá fourcrossové preteky, a ak sú správne podmienky, driftuje s nimi aj do klopiek na Sveťáku.
Hodnotenie: 3.5/5
39,99
Biker

CG v názve týchto fourcrossových a allmountainových plášťov znamená Cédric Gracia. Sám fúzatý veterán totiž pomohol japonskému výrobcovi pri navrhovaní viacerých mountainbikových plášťov z ich ponuky. Model 4X/AM so širokým a plochým vzorom sa skladá z dvoch zmesí – veľmi mäkká tvorí telo každého štupľa, a oveľa tvrdšia tvorí povrchovú vrstvu.Takýmto netradičným vrstvením chcel Panaracer zabezpečiť skvelú prispôsobivosť mäkkej gumy v teréne v kombinácii s ochrannými vlastnosťami tvrdšej vrstvy.

Mimoriadne rýchle plášte s rozložitými a úplne hladkými štupľami s minimálnymi medzerami medzi nimi sa po akomkoľvek tvrdom a suchom povrchu valia výnimočnou rýchlosťou. Tá však dokáže byť zradná, pretože zadok sa pri brzdení veľmi ľahko odtrhne od povrchu. Vďaka oblému profilu bez výrazného schodu medzi stredovým a bočným dezénom je však jeho ukáznenie hračka. Na vlhkých koreňoch a kameňoch, či pohyblivom povrchu však už také sebavedomé nie sú. Tvrdšia zmes jednoducho nemá povrchovú trakciu najmäkkších zmesí od iných výrobcov, a tak sa rada skĺzne po vyleštených koreňoch.

Ak teda budete jazdiť prevažne po suchých a tvrdých trailoch, alebo vás láka pomaly, no isto rozvíjajúci sa slovenský fourcross, a chcete mať na biku kúsok z legendárneho Cédrica, môžu byť Panaracery za konkurencieschopnú cenu vhodnou voľbou.

Foto: Martin Matula

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu