Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Druhá etapa US Pro Challenge: Bratom Velitsovcom sa nedarí, celkovo si pohoršili

Bratia Martin a Peter Velitsovci prišli do cieľa 159,6 km dlhej etapy v deviatej desiatke.
Biker
Druhá etapa US Pro Challenge: Bratom Velitsovcom sa nedarí, celkovo si pohoršili

Americký cyklista Tejay van Garderen vyhral utorňajšiu druhú etapu pretekov USA Pro Challenge z Montrose do Crested Butte. Foto: SITA/AP

Autor: SITA

Americký cyklista Tejay van Garderen zvíťazil v utorkovej 2. etape sedemdňových pretekov USA Pro Challenge z Montrose do Crested Butte.

Jazdec tímu BMC v záverečnom súboji v cieľovej rovinke zdolal krajana Christiana Vande Veldeho. Po štvrtom mieste v celkovom poradí na pretekoch Okolo Kalifornie a víťazstve v súťaži mladých jazdcov na Tour de France si 24-ročný Američan Van Garderen zapísal ďalší tohtosezónny úspech.

Na pretekoch štartujú aj bratia Peter a Martin Velitsovci z tímu Omega Pharma-Quickstep. Obaja Púchovčania prišli do cieľa v rovnakom čase, keď za víťazom zaostali o takmer päť minút.

Martin skončil na 81. a Peter na 86. mieste. V celkovom hodnotení dominujú Tejay van Garderen a Christian Vande Velde, ktorí v utorok bojovali o víťazstvo v etape.

Tretí Rus Ivan Rovnyj má na Američanov šesťsekundové manko.


 
USA Pro Challenge – 2. etapa (Montrose – Crested Butte 159,6 km) – výsledky:

1. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 3:52:24 h, 2. Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp rovnaký čas ako víťaz, 3. Ivan Rovnyj (Rus.) RusVelo +6 s, 4. Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep, 5. Ramiro Rincón Díaz (Kol.) EPM – Une obaja +8, 6. Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp +12,…81. Martin Velits, 86. Peter Velits (obaja SR, Omega Pharma-Quickstep) obaja +4:58 min

Poradie po 2. etape:

1. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 8:35:12 h, 2. Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp rovnaký čas, 3. Ivan Rovnyj (Rus.) RusVelo +6 s, 4. Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep, 5. Ramiro Rincón Díaz (Kol.) EPM – Une obaja +8, 6. Damiano Caruso (Tal.) Liquigas-Cannondale +12, …62. Peter Velits Omega Pharma-Quickstep +7:23 min, 78. Martin Velits (obaja SR, Omega Pharma-Quickstep) +17:41

 

Zdroj: www.webnoviny.sk

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu