Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Štvrtá etapa US Pro Challenge: Bratia Velitsovci si znovu polepšili

Štvrtú etapu na cyklistických pretekoch USA Pro Challenge vyhral nemecký cyklista Jens Voigt. V priebežnom poradí sa na prvé miesto dostal Tejay van Garderen.
Biker
Štvrtá etapa US Pro Challenge: Bratia Velitsovci si znovu polepšili

 


Autor: SITA

Víťazom štvrtkovej 4. etapy sedemdňových cyklistických pretekov USA Pro Challenge, ktorá viedla z Aspenu do Beaver Creeku a merala 156,4 km, sa stal Nemec Jens Voigt.

Ten mal v cieli takmer trojminútový náskok pred skupinou prenasledovateľov na čele s krajanom Andreasom Klödenom.

Tretí skončil domáci Tejay van Garderen, ktorý sa zároveň dostal na čelo celkového poradia po štyroch etapách. Len vďaka bodovej bonifikácii odsunul na druhú priečku krajana Christiana Vande Veldeho, ktorý bol vo štvrtok šiesty a celkovo má rovnaký čas ako líder podujatia.

Slovenskí reprezentanti Peter a Martin Velitsovci z tímu Omega Pharma-Quickstep zaostali. Bratská dvojica dorazila s odstupom 6:42 min na 53., resp. 55. pozícii.

Lepšie sa umiestnil Martin. Obaja Púchovčania si však v poradí po 4. etape polepšili. Peter Velits sa posunul na 51. miesto (+23:07) a Martin Velits poskočil na 67. pozíciu (+33:25).


Výsledky – USA Pro Challenge – 4. etapa (Aspen – Beaver Creek, 156,4 km):
1. Jens Voigt (Nem.) RadioShack-Nissan 3:54:00 h, 2. Andreas Klöden (Nem.) RadioShack-Nissan, 3. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team, 4. Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep, 5. Oliver Zaugg (Švaj.) RadioShack-Nissan, 6. Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp – všetci +2:58 min,… 53. Martin Velits, 55. Peter Veltis (obaja SR) obaja Omega Pharma-Quickstep obaja +6:42

Poradie po 4. etape:
1. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 17:34:18 h, 2. Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp – rovnaký čas ako líder, 3. Ivan Rovnyj (Rus.) RusVelo +6 s, 4. Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep +8, 5. Janež Brajkovič (Slovin.) Astana, 6. Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team obaja +12, … 51. Peter Velits +23:07 min, 67. Martin Velits (obaja SR) obaja Omega Pharma-Quickstep +33:25

 

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu