Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

US Pro Challenge: Martin Velits obsadil v USA 12. miesto, zvíťazil Farrar

Jazdec tímu Garmin - Sharp Farrar sa presadil v špurte celého pelotónu a na podujatí kategórie HC kalendára UCI dosiahol druhý etapový úspech.
Biker
US Pro Challenge: Martin Velits obsadil v USA 12. miesto, zvíťazil Farrar

Autor: SITA

Američan Tyler Farrar vyhral 5. etapu cyklistických pretekov USA Pro Challenge, ktorá viedla z Breckenridge do Colorada Springs a merala 189,7 km.

Jazdec tímu Garmin – Sharp sa presadil v špurte celého pelotónu a na podujatí kategórie HC kalendára UCI dosiahol druhý etapový úspech.

Celkovo aj naďalej vedie ďalší Američan Tejay van Garderen z tímu BMC Racing. Slovenský zástupca Martin Velits finišoval v piatkovej etape na 12. mieste, jeho brat Peter na 36. Celkovo je na tom lepšie Peter Velits, ktorému patrí 51. priečka.


Výsledky – USA Pro Cycling Challenge 2012:

5. etapa (Breckenridge – Colorado Springs, 189,7 km): 1. Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 3:58:27 h, 2. Taylor Phinney (USA) BMC Racing, 3. Alessandro Bazzana (Tal.) Team Type 1 – Sanofi, 4. Alexander Candelario (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies, 5. Hugo Houle (Kan.) Spidertech Powered By C10, 6. Mathias Frank (Švaj.) BMC Racing, … 12. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step, 36. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep všetci čas ako víťaz

Poradie po 5. etape: 1. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing 21:32:45 h, 2. Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp rovnaký čas, 3. Ivan Rovnij (Rus.) RusVelo +6 s, 4. Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step +8, 5. Janez Brajkovič (Slovin.) Astana +12, 6. Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team +12, … 51. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +23:07 min, 67. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +33:25

 

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu