Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Sam Hill úspešne obhájil titul celkového víťaza svetovej enduro série EWS

V talianskom Finale Ligure sa rozhodlo o tohtoročnom víťazovi Enduro World Series.
Biker

Sam Hill obhájil titul svetového šampióna v svetovej enduro sérii EWS a po víťazstve v roku 2017 sa stal celkovým víťazom aj pre sezónu 2018.

O titule austrálskej legendy horskej cyklistiky sa rozhodlo po ôsmich náročných pretekoch, ktoré sa skončili v talianskom Finale Ligure.

Sam Hill vyhral v celkovom hodnotení EWS so ziskom 3510 bodov pred druhým Damienom Otonom s 3100 bodmi. Hill vyhral štyri z ôsmych pretekov sezóny, okrem toho si pripísal po jednom z druhého, šiesteho, deviateho a jedenásteho miesta.

Celkové umiestnenie v EWS 2018:

 

1. miesto – Sam Hill / Chain Reaction Cycles Mavic / 3510 bodov

2. miesto – Damien Oton / Unior Devinci Factory Racing / 3100 bodov

3. miesto – Florian Nicolai / Canyon Factory Enduro Team / 2770 bodov

 

Kompletné výsledky

Highlighty z pretekov vo Finale Ligure:

Výsledky Sama Hilla v EWS v sezóne 2018:

Lo Barnechea Montenbaik Enduro – 1. miesto

Alcaldia de Manizales – 1. miesto

Montagnes du Caroux – 6. miesto

Black Hole Enduro Petzen/Jamnica – 1. miesto

La Thuile Enduro World Series – 1. miesto

Whistler, CamelBak Canadian Open Enduro – 2. miesto

Festival Zona Zero Sobrarbe – 11. miesto

Finale Ligure, Bluegrass FinalEnduro – 9. miesto

Vaše komentáre

Aktuality

17:10 Tadej Pogačar vyhral kráľovskú etapu Okolo Romandie a upevnil si vedenie v celkovom poradí.

Florian Lipowitz skončil druhý a Pablo Castrillo vybojoval tretie miesto takmer dve minúty za majstrom sveta.

15:52 Sina Frei využila tímovú prevahu Specialized a v Južnej Kórei vyhrala prvé preteky Svetového pohára v XCC.

Specialized nadviazal na taktiku, ktorú v minulej sezóne často používal v mužských pretekoch. V ženskom short tracku v MONA YongPyong z nej napokon najviac vyťažila Sina Frei.

15:20 Mathis Azzaro zvládol chaotické preteky a vyhral úvodné kolo Svetového pohára v short tracku.

Úvodný short track mužov priniesol neprehľadný priebeh a minimálne rozdiely medzi favoritmi. Azzaro napokon zvíťazil o jedinú sekundu pred Avondettom.

14:41 Vali Höll pokračuje v dominancii aj v roku 2026. Sezónu Svetového pohára otvorila víťazstvom v Južnej Kórei.

Rakúska pretekárka zvíťazila na nezvyčajnej trati v MONA YongPyong napriek tomu, že si na sypkom povrchu nevšimla defekt.

14:10 Asa Vermette pri premiére v kategórii Elite vyhral úvodné kolo Svetového pohára v zjazde.

Svetový pohár sa po 25 rokoch vrátil do Ázie a hneď na úvod priniesol nečakaného víťaza. Mladý Američan zvládol tlak posledného štartujúceho jazdca a na trati v MONA YongPyong porazil Loïca Bruniho aj Amauryho Pierrona.

Zavrieť reklamu