Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Britský cyklista nebol ani zďaleka prvou obeťou poľovníctva. Poľovník si ho vraj pomýlil s diviakom

Tento rok bolo vo Francúzsku zranených pri poľovačke 115 ľudí, z nich 13 zomrelo. V roku 2016 zomrelo pri poľovníckych nehodách vo Francúzsku 18 ľudí.
Martin Sarvaš

Britský cyklista Marc Sutton mal v Les Gets vegetariánsku reštauráciu.

Iba 22-ročný poľovník zastrelil počas poľovačky 34-ročného britského cyklistu Marca Suttona. Poľovník si ho údajne pomýlil s diviakom, píše The Times.

Incident sa odohral vo francúzskych Alpách, blízko dediny Montriond. Cyklista jazdil na okruhu Super Morzine, keď okolo 18.00 hod podľahol zraneniam jediného výstrelu.

Prokurátor: Nemohol si ho pomýliť so zverou

Marc Sutton mal však oblečenú farebnú helmu a mal tiež farebný horský bicykel a podľa prokurátora si ho poľovník „nemohol pomýliť so zverou“.

Marc žil v regióne už osem rokov a vlastnil vegetariánsku reštauráciu v Les Gets, lyžiarskom rezorte Haute-Savoie.

Poľovníka hospitalizovali, pretože utrpel vážny šok a zatiaľ ho nemohli vziať do väzby. Vyšetrujú ho pre podozrenie zo zabitia s priťažujúcimi okolnosťami.

Nie je prvou obeťou

Incident sa odohral iba dva týždne po tom, ako bol iný mladý poľovník v tomto regióne odsúdený na rok väzenia za zastrelenie trail runnera – bežca – v lese jednou strelou do hlavy, píše Guardian. Už táto tragédia vyvolala silný nesúhlas momentálnou situáciou a ľudia žiadajú obmedzenia poľovania v oblastiach, ktoré sú často navštevované verejnosťou.

Podobné nehody sú vo Francúzsku počas poľovníckej sezóny dosť časté. Podľa poľovníckej národnej agentúry a agentúry pre divú zver ONCFS bolo tento rok do 1. júna 2018 počas poľovačiek zranených až 115 ľudí. Z nich 13 zomrelo – vrátane troch ľudí, ktorí neboli do poľovačky nijako zapojení.

Minulý rok zastrelil poľovník pri francúzskej dedine Taulignan 59-ročného turistu, ktorého si vraj zmýlil s diviakom. Stalo sa to iba v prvých dňoch poľovníckej sezóny, kedy sa tiež odohrala veľká tragédia, keď starý otec nešťastne zastrelelil svojho 13-ročného vnuka. V októbri 2017 zomrela vo svojej záhrade žena po tom, ako poľovnícka guľka prešla jej záhradným plotom.

V roku 2016 zomrelo pri poľovníckych nehodách vo Francúzsku 18 ľudí.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu