Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Martin Knapec je majstrom Slovenska v endure

Striebro získal Knapcov tímový kolega z CTM Racing Teamu Lukáš Učeň, tretí v kategórii skončil Michal Špalek.
Martin Sarvaš

Prvé majstrovstvá Slovenska v disciplíne enduro sa odjazdili počas uplynulého víkendu v Brezne. Jazdci (elite) absolvovali dva okruhy s tým, že sa jazdilo bez tréningov. Pretekári dokopy najazdili až 48 km s prevýšením viac ako 1700 m.

Premiérovým majstrom Slovenska v endure sa stal v mužskej elite kategórii pretekár CTM Racing Teamu Martin Knapec.

Na druhom mieste skončil Knapcov tímový kolega Lukáš Učeň, ktorý primárne jazdí zjazd a síce si v polovici júna zlomil ruku a časť leta strávil so sadrou na ruke, podarilo sa mu získať striebro. Ako tretí v kategórii Muži Open skončil Michal Špalek.

Martin Knapec zhodnotil preteky: „Prvé majstrovstvá Slovenska v endure v Brezne boli nad moje očakávania. Ísť ‚na oči‘ bolo podľa mňa veľmi spravodlivé pre každého, lebo sa ukázalo, aké schopnosti má každý jazdec bez toho, aby trať niekedy išiel – rýchlsoť, bystrosť, kondícia, technika.“

„Rýchlostné skúšky mali v sebe všetko, čo na pravom endure má byť – korene kamene, ihličie, listy, otvorené lúky, dropy, skoky, rýchle pasáže, mierne výšlapíky. Čo sa týka transferov medzi RS – boli dosť výživné a dokopy sme nastupali 1750 m a prešli 48 km takže celkom šichta.“

„Ale o tomto je enduro – o vytrvalosti a rozložených silách. To, že som vyhral má veľmi potešilo ale nebudem klamať, drel som na to a bolo to zaslúžene, mal som veľké rezervy, takže som spokojný. Organizátorom ďakujem, pretože pirapvili krásne majstrovstvá na prvýkrát. Prostredie nádhera, a to bolo aj to, čo každý ocení aj bez toho, že by zašiel výsledok,“ dodal víťaz majstrovstiev.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu