Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Predposledné kolo SPDH na Košútke vyhral Rasťo Baránek (+výsledky)

Na druhom mieste skončil Adam Rojček, tretí Ľuboš Staňo. Po zranení sa vrátil na pretekárske trate Lukáš Učeň, ktorý skončil štvrtý.
Martin Sarvaš

Foto: Timea Cázerová / instagram.com/tim.cz_photo

Počas uplynulého víkendu sa na Košútke uskutočnilo predposledné šieste kolo slovenského pohára v zjazde SPDH. O pódiové umiestnenia sa už tradične delili jazdci tímov Kellys Factory Team a CTM Racing Team.

Víťazom v mužskej elite sa stal Rasťo Baránek z Kellysu pred čerstvým obhajcom majstra Slovenska v zjazde Adamom Rojčekom na CTM. Na treťom mieste sa umiestnil Rasťov tímový kolega Ľuboš Staňo.

Rasťo Baránek zhodnotil preteky na Košútke: „V nedeľu som sa snažil ísť obe merané jazdy na 95% aby som nerobil zbytočné chyby a to sa mi podarilo a navyše to stačilo na víťazstvo v oboch jazdách.“

„Veľmi ma to potešilo a príjemne prekvapilo. Chcel by som poďakovať organizátorom za super preteky, tímu Kellys Factory za zázemie a všetkým za gratulácie a podporu, cením si to! Vidíme sa o dva týždne na poslednom kole SPDH na Polomke!“

Na pretekárskej trati na Košútke pretekal aj Lukáš Učeň, ktorý si v polovici júna na Kubínskej holi zlomil ruku. Jazdec CTM Racing Teamu skončil po nechcenej prestávke tesne pod pódiom na štvrtom mieste.

V junioroch bol najrýchlejší maďarský jazdec Marcell Ferenczi, medzi masters Peter Drábik a v ženskej kategórii zvíťazila Ester Barteková.

Posledné kolo SPDH sa uskutoční 6.-7. októbra v Polomke. Novinkou sú budúcovíkendové enduro preteky, ktoré sú zároveň majstrovstvami Slovenska v enduro disciplíne – 29. – 30. septembra v Brezne.

Výsledky

Vaše komentáre

Náš Facebook