Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Rachel Atherton predviedla bezkonkurenčnú jazdu a je novou majsterkou sveta v zjazde

Anglická zjazdárka tímu Trek Factory Racing vyhrala s takmer 10-sekundovým náskokom pred krajankou Tahnee Seagrave, tretia skončila Myriam Nicole z Francúzska.
Martin Sarvaš

Víťazkou majstrovstiev sveta v zjazde 2018 sa stala Rachel Atherton z tímu Trek Factory Racing. Rachel potvrdila skvelú formu po celkovej výhre svetového pohára. Atherton sa stala majsterkou sveta už po piatykrát.

Na trati vo švajčiarskom Lenzerheide predviedla Atherton neuveriteľnú jazdu, do ktorej dala úplne všetko, jazdila bezchybne a vyhrala s náskokom necelých 10 sekúnd.

Na druhom mieste skončila celosezónna súperka a krajanka Rachel Atherton – Tahnee Seagrave. Tahnee bola v úvode i na konci svojej jazdy rýchla, no v strede išla pomalšie: „Cez kvalifikáciu som tam spadla a nechcela som spadnúť znova. A to bola chyba. Ale som rada, že som dokončila preteky bez pádu,“ povedala Tahnee. Tretia skončila Francúzska Myriam Nicole.

„Vedela som, že Tahnee zajazdí dobre, takže do toho budem musieť dať úplne všetko. Nebolo vidieť lajny tak, ako počas tréningu, takže finálna jazda bola trochu náročnejšia. Ale vyšlo to a nemôžem tomu uveriť, je to neskutočný pocit,“ tešila sa z výhry Rachel.

Medzi juniorkami sa stala majsterkou sveta iba 16-rončná zjazdárka z Rakúska Valentina Holl, ktorá tento rok vyhrala aj seriál svetového pohára.

Výsledky – Majstrovstvá sveta v zjazde Lenzerheide 2018 – ženy

 

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu