Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Svetlá

Test: Svetlo Lezyne Deca Drive 1500 XXL

Hodnotenie: 3.5/5
150
Biker

Lezyne vyrába mimoriadne kvalitne pôsobiace výrobky a toto svetlo odolné proti prehánkam a prachu ukryté v CNC-frézovanom hliníku nie je žiadnou výnimkou.

Svetlo s udávaným 1 500-lúmenovým výkonom je neprekvapivo veľmi výkonné a hoci by kužeľ mohol byť trochu širší aj do strán, priamo pred bikom trail perfektne presvetlí.

Za normálnych okolností si pomocou podsvieteného svetla, ktoré zároveň funguje ako indikátor nabitia, môžete vybrať z piatich módov – blikajúceho, pulzujúceho a troch úrovní svietenia. Štvrtý, najsilnejší objavíte, len ak sa začítate do manuálu, čo možno mnohí ani neurobia.

Pretekársky režim Overdrive Race pritom umožní prepínať len medzi plným a úplne stlmeným 250-lúmenovým výkonom, ktorý je v teréne prakticky nevyužiteľný. Zabudovaná batéria vydrží v najsilnejšom režime okolo hodiny a pol, ale pulzuje až 35 hodín.

So svetlom sme odjazdili viacero nočných enduro prológov a fungovalo výborne. Jedinou muchou bol úchyt na rajdy s gumeným popruhom, ktorý nedrží dostatočne pevne na to, aby sa celkom ťažké svetlo v naozaj rozbitom teréne postupne nesklopilo nadol. Pri jazde tiež vyrušuje viditeľné trasenie. Všetko vyriešil kúsok pásky, no lepiť 150-eurové svetlo k rajdom zdrapom duct tapu je predsa len trochu absurdné.

V menej náročnom teréne však bude fungovať na jednotku a 150 eur je v kontexte trhu v skutočnosti dobrá cena.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu