Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Adam Rojček sa stal aj po druhýkrát majstrom Slovenska v zjazde

Iba 19-ročný jazdec CTM Racing Teamu obhájil víťazstvo z minulého roka. Druhý skončil Rasťo Baránek, tretí Ľuboš Staňo - obaja z Kellys Factory Teamu.
Martin Sarvaš
 Adam Rojček sa stal aj po druhýkrát majstrom Slovenska v zjazde

Štvrté kolo slovenského pohára v zjazde SPDH v Mraznici bolo zároveň aj Majstrovstvami Slovenska.

Adam Rojček z CTM Racing Teamu obhájil víťazstvo z minulého roka, a je tak už dvojnásobným majstrom Slovenska v kategórii elite. 19-ročný zjazdár pritom minulý rok jazdil v elitnej kategórii svoju prvú sezónu.

„Na Mraznici sa tento rok dosť hrotilo, kvôli tomu, že trať ma iba dve minúty, takže každý hľadal miesta, kde by sa ušetrila každá stotina. Mne sa jazdilo celý víkend super a cítil som, že ak mi jazda vyjde, tak môžem obhájiť titul,“ povedal Adam Rojček.

„Vo finálke som spravil hneď po sto metroch trate veľkú chybu, takže som si potom bral život až do cieľa, ale našťastie som to zrejme dobehol a podarilo sa mi vyhrať, za čo som veľmi rád,“ dodal majster Slovenska.

https://www.instagram.com/p/BmikjefDC-j/?taken-by=ctmracingteam

Na druhom a treťom mieste skončili jazdci z Kellys Factory Teamu – druhý Rasťo Baránek a tretí Ľuboš Staňo. „Majstrovstvá SR boli pre mňa najhoršie preteky na obsadenie druhého miesta. Nie som spokojný a as ma to dlho tešiť nebude, ale čo sa dá robiť. Poďme dokončiť sezónu najlepšie ako sa dá. Každopádne fair-play – Adam letel ako nikto z nás, gratulujem,“ napísal na Instagrame Rasťo Baránek.

Na štvrtom mieste skončil Martin Knapec, ktorý sa na pretekársku zjazdovú trať vrátil po dlhej dobe, pretože ho trápili zranenia ramena a túto sezónu preteká už len enduro preteky. Aj MSR v Mraznici odjazdil na enduro bicykli, takže s výsledkom bol veľmi spokojný:

Juniorským majstrom sa stal Kristián Poruban z tímu Specialized CZ, v ženách bola najrýchlejšia Porubanova sesternica Simona Porubanová z rovnakého tímu. „Konečne nám to obom vyšlo! Ďakujem všetkým ktorí ste držali palce,“ napísal Kristián na Instagrame.

Kompletné výsledky

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu