Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Topeak JOURNEY TRAILER

Pre dobrodruhov na dvoch kolesách, ktorí na cyklotúrach spoznali výhodu nosičových brašien a prestáva im postačovať ich kapacita, je tu niečo špeciálne v podobe unikátneho jednostopového prívesného vozíku za bicykel s oddeliteľnou nepremokavou batožinou – Topeak Journey Trailer.   Tento prívesný vozík samozrejme plnohodnotne poslúži aj ako pomocník pri väčších nákupoch, prípadne je použiteľný aj pre účely expresnej „mesendžerskej“ služby v mestských aglomeráciách.
Biker

Jeho nosný rám je dostatočne robustný, vyrobený z odolnej a odľahčenej duralovej zliatiny Al 6061 s hmotnosťou 4,85 kg. Ukotvenie na bicykel je riešené otočným vidlicovým závesom a upevňovacou oskou SlideLock QR, ktorá nahrádza klasickú rýchloupínaciu osku zadného náboja a umožňuje tak veľmi rýchle a jednoduché zapojenie vozíka na bicykel bez potreby ďalšieho náradia.


 
Nepremokavá batožina DryBag, vsadená do rámu, disponuje objemom 65,3 litra a je vyrobená bezšvovou technológiou – pomocou ultrazvukového zvárania s dodatočne utesnenými spojmi pre zvýšenú odolnosť voči vode. Batožina DryBag je v ráme upevnená suchými zipsami, takže dovoľuje odpojenie od rámu a praktické prenášanie mimo vozík pomocou vystužených rukovätí.


 
Koncové 16″ koleso je postavené na duralovom ráfiku s nerezovým výpletom a slickovým veloplášťom 16×1.75, ktorý je ešte dodatočne vybavený reflexnými pásikmi na bočniciach. Čistotu prevážanej batožiny počas jazdy zabezpečuje zadný blatník, vybavený úchytom pre zadné bezpečnostné svetlo Topeak RedLite. O dodatočnú bezpečnosť a viditeľnosť v premávke počas dňa sa zasa stará žltá výstražná vlajka na laminátovom prúte.


 
Vozík je vhodný na bicykle s rozchodom zadnej stavby rámu 130 – 135mm a kolesami 26″, 27,5″ (650B) alebo 29″, pričom výrobca udáva  rozmery celého vozíku 157 x 44,7 x 42 cm a maximálnu nosnosť do 32 kg.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu