Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Bikemagazin riders s podporou značky Rock Machine

Tím Bikemagazin riders sa v sezóne 2013 posúva už do svojej štvrtej sezóny - v novej zostave, s novými partnermi aj s novými víziami.  
Biker

Popredný Slovenský tím Bikemagazin riders  podpísal v uplynulých mesiacoch zmluvu so spoločnosťou Bike Fun International, producentom bicyklov značky Rock Machine. Spoločnosť tak rozšírila svoje aktivity na podporu značky v Slovenskej republike, kedy k bikeparku Malinô Brdo pridala aj spoluprácu s vybraným zoskupením jazdcov.

Tím Bikemagazin riders prichádza túto sezónu s obmenenou zostavou, kedy talentovaného Ľuboša Staňa (druhý najlepší juniorský Slovák v celkovom hodnotení SPDH 2012) dopĺňa legendárny Matej Vitko. Ten sa po krátkej prestávke opäť v plnej sile vracia na závodnú scénu a jeho návrat vzbudzuje u súperov zaslúžený rešpekt. Z dievčat tentokrát vo farbách tímu nastúpi Sára Štěpitová, ktorej nielen úsmev bude ozdobou tímu.


A tím so zjazdovým modelom Whizz 90


Pretekári A tímu zostavy Bikemagazin riders sa tento rok zamerajú nielen na domáci najvyšší zjazdový seriál Slovenský pohár ale zúčastnia sa aj vybraných závodov v endure. Okrem pretekov menšieho významu majú Bikemagazin riders a Rock Machine namierené aj do Enduro World series, kde budú čerpať skúsenosti vo Francúzku a Taliansku. Doplnkovo sa pretekári zúčastnia aj ďalších vybraných eventov.


A tím s bikom na enduro eventy – Rock Machine Blizzard 90


Na pokrytie takto širokej palety disciplín bude zostava Bikemagazin riders vyzbrojená tromi rozdielnymi typmi bicyklov značky Rock Machine. Zjazdové preteky absolvujú na bicykloch Whizz 90, enduro spolu s  allmountain eventami na najvyššom modeli Blizzard 90, pre pumptrack a tréningy budú testovať nové, ešte horúce prototypy rámov Whizz 4X.
 

Viktor Bolek,  Bike fun International: “Strategie značky se již dlouhodobě ubírá směrem bikeparků a freeride ježdění. Pro sezónu 2013 jsme se rozhodli zviditelnit Rock Machine nejen v oblasti downhillu, ale i v enduro disciplíně, která zažívá obrovský boom. Proto jsme oslovili všechny naše distributory s prosbou doporučit nám jezdce, kteří mají chuť závodit a zárověn chtějí ochutnat i polední EnduroMenu J. Firma Sloger, dealer kol RockMachine pro slovenský trh, nám doporučila tým Bikemagazin riders, se kterým uzavřela pro závodní sezónu 2013 partnerskou smlouvu a to pro nás byl impulz k ideální spolupráci. Jezdce týmu Bikemagazin riders bychom chtěli využít nejen k závodnímu nasazení, ale i pro naše prezentace. Líbí se mi jejich styl  „skvěle závodit a skvěle při tom vypadat“.

 

Peter Jakubík, Bikemagazin riders: “Značku Rock Machine si pamätám ešte z čias, kedy som sa po prvý krát dostal ako divák na zjazd a dual slalom. Petr Joch a Adam Vágner boli legendárna zostava. Verím, že s novou zostavou nášho tímu nadviažeme na úspechy z predchádzajúcich rokov a podporíme aktivity značky v maximálnom rozsahu. Veľmi sme zvedaví na enduro a AM závody, ktoré budú pre nás taktiež niečim úplne novým.”

 

Viac informácií o značke Rock Machine nájdete na http://www.rockmachine.us/
Stránky Slovenského zástupcu značky Rock Machine nájdete na http://www.esloger.sk/


 

 

Partneri Bikemagazin riders:
Akzent media, Bajkula, Bikemagazin.sk, Bikepark Bachledova, Giant Bikepark Jasná Nízke Tatry, Panaracer, PosAm, Re-solution, Rock Machine, Rock Machine bikepark Malinô Brdo, Spoke, Suspension Clinic

O Bikemagazin riders:
OZ Bikemagazin riders  pôsobí ako samostatná organizácia zameraná na podporu a rozvoj talentov v oblasti horskej cyklistiky. Počas predchádzajúcich sezón získali jazdci tímu množstvo pódiových umiestnení aj titulov majstrov a vicemajstrov Slovenska. V celkovom hodnotení klubov skončil tím ako druhý najúspešnejší slovenský tím už niekoľko rokov v rade.
Bikemagazin riders si kladie okrem podpory vybraných jazdcov za cieľ aj aktívnu prácu s mládežou s ohľadom na ďalší možný rast a prípravu. V súčasnosti združuje takmer 100 členov z celého územia Slovenska. Viac informácií nájdete na http://riders.bikemagazin.sk.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu