Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Sram predstavil NX verziu Eagle 1×12!

Konečne to prišlo! Sram uviedol na trh cenovo dostupnú NX verziu sady Eagle 1x12.
Martin Sarvaš

Sram pred týždňom predstavil niečo, na čo čakalo asi skutočne veľa bikerov a obdivovateľov bicyklov so zlatou kazetou.

Konečne tu máme cenovo dustupnú sadu NX Eagle 1×12, takže už aj ľudia, ktorí nie sú milionári si už čoskoro budú môcť vychutnať jazdu one-by s 12-prevodovou kazetou a stále vám zostane aj pár drobných na pivo.

Cena

Sada Sram NX Eagle 1×12 by sa mala dostať do predaja v septembri. Cena kompletnej sady – kľuky, prehadzovačka, radenie, kazeta a reťaz – sa bude pohybovať okolo 410 eur.

Pre porovnanie, cena celej sady GX Eagle sa pohybuje okolo 500 eur, XO1 Eagle stála pôvodne 1240 eur, v zľavách ju kúpite za 875 eur a najvyšší model XX1 Eagle stál na pulte po predstavení až 1600 eur, dnes ho pri lepšom googlení nájdete na internetoch za 1 139 eur.

Kľuky NX Eagle

Nové kľuky Sram NX Eagle sú kompatibilné s nedávno predstaveným štandardom stredových os DUB. Sú stavané pre directmount prevodníky X-SYNC 2, ktoré sú použité na všetkých sadách Eagle.

Kľuky sa vyrábajú v troch rôznych veľkostiach – 165, 170 a 175 mm. Hmotnosť pre 175 mm kľuky s 32-zubovým prevodníkom je 705 gramov.

Cena sa bude pohybovaž od 116 € do 135 €.

Prehadzovačka NX Eagle

Prehadzovačke dali v Srame dizajn X-Horizon, ktorý umožňuje bez problému prehadzovať na ktorýkoľvek pastorok. Prehadzovačka je síce zo série NX, ale je kompatibilná aj s ďalšími sadami Eagle a vyšším rozsahom kaziet 10-50. Nechýba ani Cage Lock, ktorý uľahčuje ľahšiu demontáž kolesa či servis. Mechanizmus s názvom Type-3 Roller Bearing Clutch má poskytovať tiché a pohodlné radenie a odolnosť prehadzovačky.

Prehadzovačka je z hliníku a má hmotnosť 339 gramov.

Cena je 119 €.

Radenie NX Eagle

Radenie NX Eagle využíva technológiu Zero Loss, takže si bez problémov hocikedy preradíte na ktorýkoľvek prevod bez boju s páčkou aj napriek širokému rozsahu prevodov na kazete. Radenie by malo byť presné a okrem tejto verzie bude aj verzia pre elektrobicykle.

Cena je 38 €.

Kazeta PG 1230 Eagle

Dvanásťpastorková kazeta s rozsahom 11-50 zubov a označením PG – 1230 Eagle je zložená podobne ako v sérii GX z ocelovvých pastorkov okrem najväčšieho, ktorý je zo zliatiny hliníka. Hmotnosť je iba 615 gramov.

Kazeta je kompatibilná s klasickými 8-, 9- a 10-rýchlostnými orechmi.

Cena je stanovená na 110 €.

Reťaz

Aj reťaz je kompatibilná so všetkými Eagle sadami. Spojka Eagle Power Lock zabezpečuje jednoduchú demontáž, nahodenie či servis.

Cena je 29€.

Video recenzia od Worldwide Cyclery:

Viac detailov nájdete priamo na webe Sram-u.

Vaše komentáre

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu