Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Kameraman zverejnil spomalený záber Rogatkinovho hrozného pádu na Rampage

Jasper Wesselman sa rozhodol, že zábery zverejní po necelých troch rokoch. Kameraman v tej dobe pracoval na dokumente Diggin Rampage.
Martin Sarvaš
 Kameraman zverejnil spomalený záber Rogatkinovho hrozného pádu na Rampage

Záber z pádu Nicholi Rogatkina na Red Bull Rampage v roku 2015.

Americký jazdec Nicholi Rogatkin je známy práve svojou „nezničiteľnosťou“. Po svojom najznámejšom 9-metrovom páde z útesu na Red Bull Rampage v roku 2015 sa postavil, rozchodil to, sadol na bicykel a v závere jazdy ešte otočil backflip.

Tento moment natočil aj kamraman a dokumentarista Jasper Wesselman, ktorý pracoval na dokumente Diggin Rampage. Záber však zverejnil až po necelých troch rokoch.

„Prechádzal som si staré harddisky a rozhodol som sa, že tento záber už dosť dlho ‚odpočíval‘. Bol to najstrašideľnejší pád, aký som kedy zažil a je neskutočné, že Nicholi sa dokázal postaviť a dokončiť jazdzu,“ napísal k videu Wesselman.

Spomalný záber Rogatkinovho pádu:

Celý dokument Jaspera Wesselmana Diggin Rampage:

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu