Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

POZVÁNKA: Cyklomaratón Bratislava – Jasná 2017

25. ROČNÍK NAJDLHŠIEHO CYKLISTICKÉHO PODUJATIA
Biker

Dňa 17. 6. 2017 sa uskutoční jubilejný 25. ročník cyklistického podujatia na Slovensku – Cyklomaratón Bratislava – Jasná. Tak ako po ostatné roky aj tento rok sa stretnú cyklistickí nadšenci aby si zmerali sily na amatérskom podujatí Cyklomaratón . Toto jedinečné podujatie sa pýši prívlastkami ako :

  • žnajdlhší – 315 km trasa Zlaté piesky – Donovaly – Jasná
  • žnajbezpečnejší – pelotón sprevádzaný bezpečnostnými a záchrannými zložkami
  • žnajkrajší – prehliadka krásnej prírody

Tento rok je predsa len o niečo výnimočnejší. Ide totiž už o jubilejný 25. ročník . História cyklomaratónu sa začala písať v roku 1989 a na jej počiatku bola obyčajná stávka a vášeň pre cestnú cyklistiku zakladateľa Jozefa „Efu“ Tótha. Prvý oficiálny cyklomaratón sa konal v roku 1992 a odvtedy si našiel mnoho priaznivcov. Z mnohých sa stali už „skalní“ účastníci, ktorí sa s odhodlaním stavajú na štart rok čo rok.

Pozývame všetkých zanietených cyklistov zažiť túto nezabudnuteľnú atmosféru s nami. Nechajte sa viesť silou a energiou pelotónu trasou dlhou 315 km a vychutnajte si pohľad na krásy Slovenska z cyklistického „ kresla „. Počas jedného dňa zdoláte trasu , ktorá vás povedie rozmanitými úsekmi od roviny , cez náročnejšie horské stúpania a následné zjazdy . Na konci vás však čaká neopakovateľný pocit šťastia z podaného výkonu a hrdosti z prekonania seba samého.

Pridajte sa k ostatným nadšencom cyklistiky a prihláste sa na toto jedinečné podujatie. Zaregistrujte sa cez www.cyklomaraton.eu. Štartujeme v sobotu 17.6.2017 o 4.00 hod. ráno na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Počas pretekov je zabezpečený pitný režim, obed na Donovaloch, večera, večerný program a nocľah s raňajkami v Hoteli Družba v Jasnej pod Chopkom.

Neváhajte a zaregistrujte sa ešte dnes , počet účastníkov je obmedzený!

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu