Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

POZVÁNKA: Cyklomaratón Bratislava – Jasná 2017

25. ROČNÍK NAJDLHŠIEHO CYKLISTICKÉHO PODUJATIA
Biker

Dňa 17. 6. 2017 sa uskutoční jubilejný 25. ročník cyklistického podujatia na Slovensku – Cyklomaratón Bratislava – Jasná. Tak ako po ostatné roky aj tento rok sa stretnú cyklistickí nadšenci aby si zmerali sily na amatérskom podujatí Cyklomaratón . Toto jedinečné podujatie sa pýši prívlastkami ako :

  • žnajdlhší – 315 km trasa Zlaté piesky – Donovaly – Jasná
  • žnajbezpečnejší – pelotón sprevádzaný bezpečnostnými a záchrannými zložkami
  • žnajkrajší – prehliadka krásnej prírody

Tento rok je predsa len o niečo výnimočnejší. Ide totiž už o jubilejný 25. ročník . História cyklomaratónu sa začala písať v roku 1989 a na jej počiatku bola obyčajná stávka a vášeň pre cestnú cyklistiku zakladateľa Jozefa „Efu“ Tótha. Prvý oficiálny cyklomaratón sa konal v roku 1992 a odvtedy si našiel mnoho priaznivcov. Z mnohých sa stali už „skalní“ účastníci, ktorí sa s odhodlaním stavajú na štart rok čo rok.

Pozývame všetkých zanietených cyklistov zažiť túto nezabudnuteľnú atmosféru s nami. Nechajte sa viesť silou a energiou pelotónu trasou dlhou 315 km a vychutnajte si pohľad na krásy Slovenska z cyklistického „ kresla „. Počas jedného dňa zdoláte trasu , ktorá vás povedie rozmanitými úsekmi od roviny , cez náročnejšie horské stúpania a následné zjazdy . Na konci vás však čaká neopakovateľný pocit šťastia z podaného výkonu a hrdosti z prekonania seba samého.

Pridajte sa k ostatným nadšencom cyklistiky a prihláste sa na toto jedinečné podujatie. Zaregistrujte sa cez www.cyklomaraton.eu. Štartujeme v sobotu 17.6.2017 o 4.00 hod. ráno na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Počas pretekov je zabezpečený pitný režim, obed na Donovaloch, večera, večerný program a nocľah s raňajkami v Hoteli Družba v Jasnej pod Chopkom.

Neváhajte a zaregistrujte sa ešte dnes , počet účastníkov je obmedzený!

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu