Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kolenné chrániče

Test: Kolenačky Scott Soldier 2

Pohodlie a ochrana zároveň.
Hodnotenie: 5/5
69
bikeradar

Verdikt: „Vynikajúco sedia a vyzerajú, že aj ochránia. Ak hľadáte kolenačky, o ktorých nebudete celý deň ani vedieť, nehľadajte ďalej“

Plusy: Veľmi pohodlné a dobre odvetrané, pri pedálovaní nepadajú nadol

Mínusy: Žiadne!

Kúpte ak: Chcete nosiť kolenačky, no nechcete sa vzdať pohodlia

Zjazdové kolenačky Scott Grenade patria medzi naše najobľúbenejšie. Model Soldier 2 je zameraný na celodenný komfort a pedálovanie. Po testovaní si však zaslúži rovnaký prívlastok.

O pohlcovanie nárazov sa tu stará špeciálny materiál D3O, ktorý je za normálnych okolností mäkký a flexibilný, no pod nárazom tvrdne. Penový chránič samotný je konkávny, takže pasuje na koleno a siaha aj kúsok nižšie na píšťalu.
Pena je zároveň celkom hrubá, najmä v porovnaní s populárnymi ľahučkými kolenačkami na trailové jazdenie. Na vnútornej strane kolena sú zase vložky z peny EVA, ktoré chránia pred obúchaním o rám.

Pevne na mieste ich drží priliehavý rukáv zo sieťoviny a elastické lemy. Ten vrchný má zvnútra silikónovú potlač, ktorá pomáha, aby sa nesťahoval nadol.

Na prvý pohľad nevyzerali, že pri pedálovaní zostanú tam kde sú. Niekoľko mesiacov testovania nás však presvedčilo o opaku, a ani po stovkách kilometrov a množstve praní nepadajú. Zároveň však ani nešúchajú, a vetrajú dostatočne dobre aj na horúce dni.

Všetko však závisí od toho, či zvolíte správnu veľkosť. Nedajú sa totiž nastavovať. Určite si ich preto predtým vyskúšajte.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu