Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Šortky

Test: Nepremokavé kraťasy Haven Rain Brain

Určite tušíte, že Rain Brain sú kraťasmi určenými predovšetkým do vlhka.
Hodnotenie: 4/5
68
Biker
Test: Nepremokavé kraťasy Haven Rain Brain

Celá zadná strana vrátane rozkroku a vnútorných stehien je ušitá z nepremokavej látky, ktorá by mala mať podľa českej značky až 15-metrový vodný stĺpec. To vám síce nepotvrdíme, no isté je, že napriek jazde – ako už z fotky vyplýva – v roztápajúcom sa snehu a blate neprepustili dnu ani náznak vlhkosti. Predná strana, tá už je vyrobená síce z komfortne strečovej a ľahkej, no premokavej látky, a preto sa hodia skôr na jazdu až po daždi než počas neho.

Na bokoch nájdete dve dostatočne hlboké zipsovacie vrecká, no škoda je, že ani jedno z nich nie je nepremokavé. Kraťasy by tiež mohli byť o kúsoček dlhšie – hoci majú na zadku všitý strečový panel prekrytý nepremokavým materiálom a aj ten je mierne elastický, predsa len majú tendenciu trochu sa vytiahnuť pri pedálovaní v sede. Veľmi praktické je sťahovanie pásu na suchý zips, najmä ak po zimnej objemovke radi hmotnostne fluktuujete.

Strih aj materiály sú pohodlné, konštrukcia kvalitná a nájdete tu aj zopár dobre vymyslených detailov – cvoky na zapínanie majú napríklad dizajn malých brzdových kotúčov. Dostupné sú aj v kompletne čiernej farbe bez neónových doplnkov a v celkom masívnom rozsahu veľkostí od petite až po BBW.
www.haven.cz

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu