Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

BIG.TRAIL – HRAVÝ TRAILOVÝ HARDTAIL

Hlavným cieľom pri vývoji BIG.TRAILu bolo vytvoriť hardtail špeciálne pre zábavné jazdenie na trailových tratiach. Tomu bola prispôsobená dlhšia geometria rámu, ktorá v kombinácii s krátkym predstavcom, strmým uhlom sedlovej trubky a miernym uhlom hlavovej trubky dodáva bicyklu výborný mix obratnosti a stability aj vo vysokých rýchlostiach.
Biker


Nový rozmer pneumatík B+ so šírkou 2,8″ a 27,5-palcovým priemerom posúva trakciu do dosiaľ nepoznaných rozmerov. Veľký objem vzduchu v kombinácii s nízkym tlakom robia zo surfovania trailami fascinujúci zážitok – a pritom stále na hardtaili.

Predná vidlica so zdvihom 130 mm v kombinácii s teleskopickou sedlovkou s diaľkovým ovládaním poskytujú BIG.TRAILu v ťažkom teréne ohromné možnosti, vďaka čomu robia z tohto bicykla super hravého spoločníka. Technologické prvky ako štandard kolies Boost pre ich lepšiu tuhosť, prevody 1x a kompletne vnútorné vedenie káblov, ktoré sú uchytené tak, aby počas jazdy neklepali len podčiarkujú charakter funkčného a spoľahlivého trailového hardtailu.

http://www.merida.sk/merida/novy-bigtrail-2017

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu