Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

BIRELL BIKEFEST 2017 už tento víkend!

Siedmy ročník najväčšieho bicyklového festivalu na Slovensku 26. – 28. máj 2017 ǀ Bikepark Kálnica Meteorológovia hlásia na najbližší víkend slnečné počasie, a tak by bola škoda sedieť doma. V Bikeparku Kálnica sa aj tento rok bude konať najväčší bicyklový festival na Slovensku. Na svoje si prídu nielen samotní súťažiaci, ale aj návštevníci.
Biker

Nadšení cyklisti si môžu zmerať svoje sily v jedenástich disciplínach, ktoré preveria ich výdrž, výkon a techniku. Ani tento rok nebudú chýbať najobľúbenejšie disciplíny ako Dual Pumptrack, Dema XC Eliminator, CTM Enduro Race, ktoré sa tento rok zaradí do stredoeurópskej enduro série či celými rodinami obľúbený Kellys Bikefest Maratón. Chýbať nebude ani najextrémnejšia disciplína Garmin SLOPESTYLE s bronzovým statusom Freeride Mountain Bike World Tour! Zaradenie v tejto sérii je zárukou medzinárodnej účasti špičkových riderov, ktorí predvedú svoje najlepšie skoky a polety.

Okrem povzbudzovania majú návštevníci možnosť otestovať rôzne značky a kategórie bicyklov. Tešiť sa môžete na viac ako 460 modelov od 39 značiek. Na testovanie bude tento rok pripravený XC testovací okruh, osem zjazdových a freeride tratí a tiež fourcross a dual slalomová trať. Pre tých, ktorí prídu s vlastným bicyklom, je pripravená úschovňa bicyklov.

Bohatý sprievodný program

BikeFest je celorodinná záležitosť a nezabúda ani na najmenších bikerov. Aj tento rok sa deti, ale aj rodičia môžu opäť tešiť na KENZEL detskú zónu – Kráľovstvo Kolieskovo, ktorá bude v prevádzke od piatka 10:00 hod. do nedele 15:00 hod. Deti si môžu požičať odrážadlá aj detské a juniorské bicykle úplne zadarmo.

Na Birell BikeFeste 2017 môžete zažiť neopakovateľnú atmosféru najväčšieho bicyklového festivalu na Slovensku, a to úplne zadarmo. Na tých, čo aktívne nejazdia, čaká bohatý sprievodný program. Tí, ktorí sa cez deň nezničia na bikoch či povzbudzovaním, dorazia večerné párty s nabitým hudobným line-upom. V piatok BikeFest odpáli hip hopovú zábavu plnú zvučných mien domácej scény ako Vec, Zverina, Bekim či Hafner s Beyuzom. Sobotná Drum&Bassová Trident Night určite nebude zaostávať. Na hlavnom pódiu sa predstaví aj zástupca prvej ligy európskeho drum and bassu B-Complex. Ak vás párty nezláka, v Red Bull TV Cinema si budete môcť vychutnať tie najlepšie bikové filmy. Množstvo sprievodných akcií, stánky s rôznorodým jedlom, živé koncerty a všade prítomní dobre naladení ľudia. Chýba tu vôbec niečo? Áno… vstupné!

Video s najdôležitejšími okamihmi BIRELL BIKEFEST 2016 si môžete pozrieť tu:

Viac informácií nájdete na www.bikefest.sk

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu