Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

BIRELL BIKEFEST 2017 už tento víkend!

Siedmy ročník najväčšieho bicyklového festivalu na Slovensku 26. – 28. máj 2017 ǀ Bikepark Kálnica Meteorológovia hlásia na najbližší víkend slnečné počasie, a tak by bola škoda sedieť doma. V Bikeparku Kálnica sa aj tento rok bude konať najväčší bicyklový festival na Slovensku. Na svoje si prídu nielen samotní súťažiaci, ale aj návštevníci.
Biker

Nadšení cyklisti si môžu zmerať svoje sily v jedenástich disciplínach, ktoré preveria ich výdrž, výkon a techniku. Ani tento rok nebudú chýbať najobľúbenejšie disciplíny ako Dual Pumptrack, Dema XC Eliminator, CTM Enduro Race, ktoré sa tento rok zaradí do stredoeurópskej enduro série či celými rodinami obľúbený Kellys Bikefest Maratón. Chýbať nebude ani najextrémnejšia disciplína Garmin SLOPESTYLE s bronzovým statusom Freeride Mountain Bike World Tour! Zaradenie v tejto sérii je zárukou medzinárodnej účasti špičkových riderov, ktorí predvedú svoje najlepšie skoky a polety.

Okrem povzbudzovania majú návštevníci možnosť otestovať rôzne značky a kategórie bicyklov. Tešiť sa môžete na viac ako 460 modelov od 39 značiek. Na testovanie bude tento rok pripravený XC testovací okruh, osem zjazdových a freeride tratí a tiež fourcross a dual slalomová trať. Pre tých, ktorí prídu s vlastným bicyklom, je pripravená úschovňa bicyklov.

Bohatý sprievodný program

BikeFest je celorodinná záležitosť a nezabúda ani na najmenších bikerov. Aj tento rok sa deti, ale aj rodičia môžu opäť tešiť na KENZEL detskú zónu – Kráľovstvo Kolieskovo, ktorá bude v prevádzke od piatka 10:00 hod. do nedele 15:00 hod. Deti si môžu požičať odrážadlá aj detské a juniorské bicykle úplne zadarmo.

Na Birell BikeFeste 2017 môžete zažiť neopakovateľnú atmosféru najväčšieho bicyklového festivalu na Slovensku, a to úplne zadarmo. Na tých, čo aktívne nejazdia, čaká bohatý sprievodný program. Tí, ktorí sa cez deň nezničia na bikoch či povzbudzovaním, dorazia večerné párty s nabitým hudobným line-upom. V piatok BikeFest odpáli hip hopovú zábavu plnú zvučných mien domácej scény ako Vec, Zverina, Bekim či Hafner s Beyuzom. Sobotná Drum&Bassová Trident Night určite nebude zaostávať. Na hlavnom pódiu sa predstaví aj zástupca prvej ligy európskeho drum and bassu B-Complex. Ak vás párty nezláka, v Red Bull TV Cinema si budete môcť vychutnať tie najlepšie bikové filmy. Množstvo sprievodných akcií, stánky s rôznorodým jedlom, živé koncerty a všade prítomní dobre naladení ľudia. Chýba tu vôbec niečo? Áno… vstupné!

Video s najdôležitejšími okamihmi BIRELL BIKEFEST 2016 si môžete pozrieť tu:

Viac informácií nájdete na www.bikefest.sk

Aktuality

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Zavrieť reklamu