Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

BIKEFEST: Dual Slalomové peklo. Doslova

Škoda záveru výborných pretekov.
Biker

Dual Slalom je na BikeFeste jednou z najvýnimočnejších disciplín. Pretekári idú úplný hrot a diváci ich hecujú stále viac. Všetci sa tešia, problém nastane iba v momente, keď diváci začnú stáť v trati a pretekárom reálne zavadzať. Tento rok bola divácka kulisa totáne šialená. Trieskanie o kovové predmety, túrovanie motorovej píly, vreskot, piskot, trúbenie – počuť bolo všetko.

Tomu zodpovedali aj výkony jazdcov. Miestami to vyzeralo, že chalani nepretekajú na bikoch, ale v tom, ako si čo možno najradikálnejším spôsobom zobrať život. Okrem bežných smrteľníkov (rozumej chalanov, čo úplne vypli pud sebazáchovy) sa však na štart postavili aj také 4X legendy ako Hannes Slavik, či Michal Prokop. Vzájomná súťaživosť a jazdenie na hrane bolo divácky zaujímavé až do úplného záveru. My obzvlášť ceníme diváka s odpadovou PVC rúrou, ktorý sa snažil povzbudzovať túbením (zapnutú motorú pílu ani nehovoriac).

Jeho „nástroj“ však nefungoval a aj napriek obrovskej snahe majiteľa nevydával žadny zvuk. To však nadšencovi nijak nebránilo ďalej funieť do dutej trubky bez efektu. Že bol na srandu je úplne jasné. Veľkým sklamaním je však úplný záver preteku a tým nemyslíme zvalenú RedBull bránu, ale vyhlásenie víťazov. Hannesa Slavika, čo si férovo vyjazdil 2. flek totiž niektorí domáci priaznivci vypískali a ukazovali mu rôzne gestá, ktorými sa ho snažili uraziť (čo sa im aj úspešne podarilo). Bahoželáme. Urobili sme si medzinárodnú hanbu na festivale, ktorý je založený na rôznorodosti. Je veľká škoda, že niektorým ľudom tieto veci nedochádzajú.

Výsledky:
Muži:
1. Michal Prokop
2. Hannes Slavik
3. Jakub Říha
4. Marián Dovina

Ženy:
1. Helene Fruhtwirth
2. Barbora Medeková

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu