Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

BIKEFEST: Dual Slalomové peklo. Doslova

Škoda záveru výborných pretekov.
Biker

Dual Slalom je na BikeFeste jednou z najvýnimočnejších disciplín. Pretekári idú úplný hrot a diváci ich hecujú stále viac. Všetci sa tešia, problém nastane iba v momente, keď diváci začnú stáť v trati a pretekárom reálne zavadzať. Tento rok bola divácka kulisa totáne šialená. Trieskanie o kovové predmety, túrovanie motorovej píly, vreskot, piskot, trúbenie – počuť bolo všetko.

Tomu zodpovedali aj výkony jazdcov. Miestami to vyzeralo, že chalani nepretekajú na bikoch, ale v tom, ako si čo možno najradikálnejším spôsobom zobrať život. Okrem bežných smrteľníkov (rozumej chalanov, čo úplne vypli pud sebazáchovy) sa však na štart postavili aj také 4X legendy ako Hannes Slavik, či Michal Prokop. Vzájomná súťaživosť a jazdenie na hrane bolo divácky zaujímavé až do úplného záveru. My obzvlášť ceníme diváka s odpadovou PVC rúrou, ktorý sa snažil povzbudzovať túbením (zapnutú motorú pílu ani nehovoriac).

Jeho „nástroj“ však nefungoval a aj napriek obrovskej snahe majiteľa nevydával žadny zvuk. To však nadšencovi nijak nebránilo ďalej funieť do dutej trubky bez efektu. Že bol na srandu je úplne jasné. Veľkým sklamaním je však úplný záver preteku a tým nemyslíme zvalenú RedBull bránu, ale vyhlásenie víťazov. Hannesa Slavika, čo si férovo vyjazdil 2. flek totiž niektorí domáci priaznivci vypískali a ukazovali mu rôzne gestá, ktorými sa ho snažili uraziť (čo sa im aj úspešne podarilo). Bahoželáme. Urobili sme si medzinárodnú hanbu na festivale, ktorý je založený na rôznorodosti. Je veľká škoda, že niektorým ľudom tieto veci nedochádzajú.

Výsledky:
Muži:
1. Michal Prokop
2. Hannes Slavik
3. Jakub Říha
4. Marián Dovina

Ženy:
1. Helene Fruhtwirth
2. Barbora Medeková

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu