Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Video: Nepekný pád diváka na biku Adama Braytona na sveťáku v Cairns

Áno, prečítali ste to správne - spadol divák. Tesne po tom, ako spadol Adam Brayton tak, že museli prerušiť preteky, sa divák pokúsil zísť zvyšok trate na jeho bicykli. Výsledok? Ďalšie prerušenie pretekov kvôli evakuácii ďalšieho vážne zraneného. Obom im prajeme skoré uzdravenie.   Adam Brayton má podľa prvých informácii trojnásobnú zlomeninu stehennej kosti, polámané rebrá a prasknutýc stavec. Späť na nohách a na biku by mal byť do pol roka. Diváka, ktorý bike tlačil dolu traťou údajne vyhecovali diváci. Príčinou jeho pádu mohli byť angličanove naopak (preňho samozrejme prirodzene) otočené brzdy. Jeho diagnóza nie je známa.   Adam Brayton sa po incidentne vyjadril nasledovne - samozrejme vo svojom rodnom jazyku: "Yo, I just hit a tree in my run. Spectators were awesome couldn't thank them enough. The guy who took my bike down was a good man, no idea why he hit the whoops but I don't blame him they were sick. I think he's ok though. He was in my ambulance on a spine board and was pretty k'od, but that's all I know. I'm going to pop down to hospital tomorrow and see how he's doing." (zdroj: VitalMTB.   UPDATE: Divák má zlomené dva stavce a vykĺbené rameno. Ako však sám povedal, "všetko napraviteľné".
Biker

Aktuality

16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

Včera 17:14 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

Včera 16:30 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

Včera 15:58 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

Včera 11:13 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu