Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Filip Zeman je opäť bikefestovým King Of The Hill

Pretekár CTM Racing Teamu Filip Zeman sa stal opäť najrýchlejším zjazdárom na Bikefeste. Na suchej prašnej trati bol po semifinále druhý, no vo finálke sa posunul na prvé miesto a zajazdil tiež najrýchlejší čas, takže po minulom roku obhájil aj zisk koruny King Of The Hill. Filip dokonca odjazdil celé preteky na enduro biku a nie na zjazďáku, ako býva zvykom.
Biker

„Ako každý rok tak aj tento nám ukončovala Bikefest královská disciplína downhill. Opäť sa išla trať comeback s malými zmenami oproti poslednemu roku. Tak ako každý rok som si opäť nechal enduro, síce dostáva pekne nažrať na tej trati, ale zase tam je neuveritelne rýchle. Tento rok nám počasie prialo až tak, že sme sa pomaly kúpali v prachu. Semifinálovú jazdu som si dal sko tréningovku kedže tréning som trošku premrhal a dal som si jednu jazdu. Po semi som bol druhý s malou stratou na prvého, ale vedel som že „zoberem tu malú čiernu paštiku a naserem to tam“. A aj sa tak stalo, pár krízoviek tam bolo, alepo príchode do cieľa mám na konte rekordný čas trate. Veľká účasť pretekárov ma potešila a asi aj všetkých a konečne sme si užili pretek bez stresu a zbytočných hroteníc.“


Foto: Lukáš Navrátil

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu