Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Filip Zeman je opäť bikefestovým King Of The Hill

Pretekár CTM Racing Teamu Filip Zeman sa stal opäť najrýchlejším zjazdárom na Bikefeste. Na suchej prašnej trati bol po semifinále druhý, no vo finálke sa posunul na prvé miesto a zajazdil tiež najrýchlejší čas, takže po minulom roku obhájil aj zisk koruny King Of The Hill. Filip dokonca odjazdil celé preteky na enduro biku a nie na zjazďáku, ako býva zvykom.
Biker

„Ako každý rok tak aj tento nám ukončovala Bikefest královská disciplína downhill. Opäť sa išla trať comeback s malými zmenami oproti poslednemu roku. Tak ako každý rok som si opäť nechal enduro, síce dostáva pekne nažrať na tej trati, ale zase tam je neuveritelne rýchle. Tento rok nám počasie prialo až tak, že sme sa pomaly kúpali v prachu. Semifinálovú jazdu som si dal sko tréningovku kedže tréning som trošku premrhal a dal som si jednu jazdu. Po semi som bol druhý s malou stratou na prvého, ale vedel som že „zoberem tu malú čiernu paštiku a naserem to tam“. A aj sa tak stalo, pár krízoviek tam bolo, alepo príchode do cieľa mám na konte rekordný čas trate. Veľká účasť pretekárov ma potešila a asi aj všetkých a konečne sme si užili pretek bez stresu a zbytočných hroteníc.“


Foto: Lukáš Navrátil

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu