Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

REPORT: Tradícia Bratislavského MTB maratónu pokračuje

Športservis Bratislavský MTB Maratón nadviazal na tradíciu jediného cyklistického maratónu na území Bratislavy. Prihlásených bolo až 443 pretekárov.
Biker

V sobotu 17. júna 2017 Devínska Kobyla preverila kondíciu aj technické schopnosti cyklistov na dvoch tratiach. Účastníci si mohli vybrať z dvoch okruhov. Ako prví štartovali bikeri na veľkom okruhu, ktorý meral necelých 40 kilometrov a nastúpali na ňom až 1 590 výškových metrov. Tí, ktorí si netrúfli na takúto dĺžku, sa mohli zúčastniť kratšieho, 21-kilometrového okruhu s prevýšením 810 metrov. Na trati zabojovali aj čoraz populárnejšie elektrobiky v kategóriách PEDELEC a OPEN.

Zatiaľ čo na Devínskej Kobyle bojovali cyklisti o prvé miesta, v Parku SNP v Líščom údolí bol pripravený program pre celé rodiny. Hlavný partner podujatia Športservis umožnil bezplatne testovať bicykle značiek Scott a Kellys. Návštevníci si tiež mohli vyskúšať jazdu na kolobežkách a tí najmenší si zasúťažili v troch kategóriách na detských pretekoch.

Foto: Filip Nagy

Výsledky:

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu