Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Kráľovskú etapu zrušili pre silný vietor, Viktória Chladoňová bude bojovať o pódium na pretekoch Okolo Valencie

Slovenská majsterka je pred poslednou etapou tretia v celkovej klasifikácii a vedie súťaž mladých pretekárok do 23 rokov.
Martin Sarvaš
Kráľovskú etapu zrušili pre silný vietor, Viktória Chladoňová bude bojovať o pódium na pretekoch Okolo Valencie

Viktória Chladoňová na pretekoch Okolo Valencie 2026. Foto: Visma-Lease a Bike

Tretiu kráľovskú etapu ženských pretekov Okolo Valencie organizátori zrušili pre silný nárazový vietor.

„Ide o spoločné rozhodnutie prijaté v dohode s tímami, jazdkyňami, bezpečnostnými zložkami, verejnými a politickými predstaviteľmi, políciou a predsedom zboru komisárov ako zástupcom Medzinárodnej cyklistickej únie,“ uviedli organizátori.

Na španielskom etapáku preteká aj slovenská majsterka Viktória Chladoňová (Visma-Lease a Bike), ktorá je po skvelom výkone v úvodnej etape v bielom drese líderky súťaže mladých pretekárok do 23 rokov a tretia v celkovej klasifikácii so stratou 58 sekúnd na vedúcu Demi Vollering (FDJ United – SUEZ).

Preteky Okolo Valencie by mali pokračovať poslednou štvrtou etapou z Port de Sagunt do Valencie, ktorá má dĺžku 117 kilometrov a prevýšenie 1048 m, a ponúka tak poslednú šancu zmeniť celkové poradie.

Hlavnou prekážkou dňa je Port de l’Oronet (5,4 km / 4,9 %), ktorý sa nachádza približne 30 kilometrov pred cieľom a môže poslúžiť ako odrazový mostík pre útoky. Po jeho prekonaní však nasleduje postupne klesajúci a rovinatý dojazd do Valencie, čo dáva šancu aj kontrolovanej jazde a finišu väčšej skupiny.

Prečítajte si tiež

Viktória Chladoňová sa v poslednej štvrtej etape oblečie do bieleho dresu líderky klasifikácie mladých pretekárok do 23 rokov.

Jej ambíciou je udržať tento dres až do konca pretekov a tiež by rada udržala aj tretie miesto v celkovom hodnotení, v ktorom stráca 58 sekúnd na líderku Demi Vollering.

„Ukázali sme, že máme dobrú formu a sme pripravené na všetko, čo príde. Teraz je cieľom udržať biely dres a tretie miesto v celkovom poradí,“ povedala Chladoňová po prvej etape, v ktorej skončila tretia.

„V súťaži mladých jazdkýň sme s Viktóriou a Rositou vo veľmi dobrej pozícii. Teraz, keď sme tretí v celkovom poradí, potichu dúfame v pódiové umiestnenie,“ dodal Joppe de Heij, športový riaditeľ tí u Visma.

Preteky je možné sledovať naživo na YouTube kanáli RD3 Eventos Deportivos. Vysielanie štvrtej etapy (15. februára) sa má začať o 12:05 hod.

Aktuality

17:10 Tadej Pogačar vyhral kráľovskú etapu Okolo Romandie a upevnil si vedenie v celkovom poradí.

Florian Lipowitz skončil druhý a Pablo Castrillo vybojoval tretie miesto takmer dve minúty za majstrom sveta.

15:52 Sina Frei využila tímovú prevahu Specialized a v Južnej Kórei vyhrala prvé preteky Svetového pohára v XCC.

Specialized nadviazal na taktiku, ktorú v minulej sezóne často používal v mužských pretekoch. V ženskom short tracku v MONA YongPyong z nej napokon najviac vyťažila Sina Frei.

15:20 Mathis Azzaro zvládol chaotické preteky a vyhral úvodné kolo Svetového pohára v short tracku.

Úvodný short track mužov priniesol neprehľadný priebeh a minimálne rozdiely medzi favoritmi. Azzaro napokon zvíťazil o jedinú sekundu pred Avondettom.

14:41 Vali Höll pokračuje v dominancii aj v roku 2026. Sezónu Svetového pohára otvorila víťazstvom v Južnej Kórei.

Rakúska pretekárka zvíťazila na nezvyčajnej trati v MONA YongPyong napriek tomu, že si na sypkom povrchu nevšimla defekt.

14:10 Asa Vermette pri premiére v kategórii Elite vyhral úvodné kolo Svetového pohára v zjazde.

Svetový pohár sa po 25 rokoch vrátil do Ázie a hneď na úvod priniesol nečakaného víťaza. Mladý Američan zvládol tlak posledného štartujúceho jazdca a na trati v MONA YongPyong porazil Loïca Bruniho aj Amauryho Pierrona.

Zavrieť reklamu