Slovenský cyklista Peter Sagan absolvuje tohtoročnú premiéru na WorldTour na podujatí Tirreno - Adriatico. Tradičné talianske preteky oslavujú päťdesiate výročie. Začnú sa tímovou časovkou v stredu 11. marca. Vyvrcholia individuálnou v utorok 17. marca. Peter Sagan vlani získal na podujatí červený dres víťaza bodovacej súťaže. Tento rok bude spoločne s Albertom Contadorom kapitánom tímu Tinkoff-Saxo. "Na Tirreno - Adriatico posielame silný tím. Alberto a Peter sú, samozrejme, prominenti, ale mená ako Kreuziger a Basso či ďalší členovia družstva sľubujú, že budeme miešať karty," uviedol v tlačovej správe tímový manažér Tinkoff-Saxo Bjarne Riis. Viaceré etapy by svojím profilom a záverom mohli vyhovovať práve Saganovi. "Profil nám umožňuje mať v jedných pretekoch v tíme Alberta i Petra," dodal Riis. Tirreno - Adriatico sľubuje skvelé predstavenie. Tento rok sa prvýkrát v jednom pelotóne stretnú Alberto Contador, Vincenzo Nibali a Nairo Quintana. Pôvodne mal štartovať aj Chris Froome, ale pre chorobu sa odhlásil. Zo zdravotných dôvodov sa nepredstaví ani Saganov konkurent v záverečných koncovkách Marcel Kittel.
Slovenský cyklista Peter Sagan absolvuje tohtoročnú premiéru na WorldTour na podujatí Tirreno – Adriatico. Tradičné talianske preteky oslavujú päťdesiate výročie. Začnú sa tímovou časovkou v stredu 11. marca. Vyvrcholia individuálnou v utorok 17. marca.
Peter Sagan vlani získal na podujatí červený dres víťaza bodovacej súťaže. Tento rok bude spoločne s Albertom Contadorom kapitánom tímu Tinkoff-Saxo.
„Na Tirreno – Adriatico posielame silný tím. Alberto a Peter sú, samozrejme, prominenti, ale mená ako Kreuziger a Basso či ďalší členovia družstva sľubujú, že budeme miešať karty,“ uviedol v tlačovej správe tímový manažér Tinkoff-Saxo Bjarne Riis.
Viaceré etapy by svojím profilom a záverom mohli vyhovovať práve Saganovi. „Profil nám umožňuje mať v jedných pretekoch v tíme Alberta i Petra,“ dodal Riis. Tirreno – Adriatico sľubuje skvelé predstavenie. Tento rok sa prvýkrát v jednom pelotóne stretnú Alberto Contador, Vincenzo Nibali a Nairo Quintana. Pôvodne mal štartovať aj Chris Froome, ale pre chorobu sa odhlásil. Zo zdravotných dôvodov sa nepredstaví ani Saganov konkurent v záverečných koncovkách Marcel Kittel.
Florian Lipowitz sa snažil o útoky, avšak majstra sveta sa nezbavil a musel sa uspokojiť s druhým miestom v poslednej etape aj celkovom poradí. Tretí finišoval Primož Roglič.
Specialized nadviazal na taktiku, ktorú v minulej sezóne často používal v mužských pretekoch. V ženskom short tracku v MONA YongPyong z nej napokon najviac vyťažila Sina Frei.
Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie