Peter Sagan časovku už vypustil. Víťazstvo v bodovacej súťaži si však s prehľadom udržal

Celkovým víťazom 50. ročníka cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico sa stal Kolumbijčan Nairo Quintana z tímu Movistar. Quintana si aj po záverečnej 7. etape, ktorou bola krátka časovka na 10 km v San Benedette del Tronto udržal potrebný náskok pred Holanďanom Baukem Mollemom (Trek Factory Racing), hoci ten ho znížil na 18 sekúnd. Tretí skončil ďalší kolumbijský cyklista Rigoberto Urán (+31). Quintanov pôvodne najväčší súper v boji o modrý dres Španiel Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), ktorý na Tirrene obhajoval titul z vlaňajška, skončil v celkovej klasifikácii piaty. Víťazom časovky sa stal švajčiarsky špecialista Fabian Cancellara (Trek Factory Racing), ktorý dosiahol čas 11:23 min. Druhý bol s odstupom 4 sekúnd Talian Adriano Malori a tretí Bielorus Vasil Kirijenka (+9). Slovák Peter Sagan (Tinkoff Saxo) sa na pretekoch Tirreno-Adriatico stal rovnako ako vlani víťazom bodovacej súťaže a svoj solídny výkon vyšperkoval víťazstvom v pondelkovej 6. etape. Sagan v záverečnej časovke zaostal o takmer tri minúty za Cancellarom. Jazdu proti chronometru vypustil a skončil na poslednom 138. mieste klasifikácie. Celkovo obsadil 50. priečku s mankom 22:45 min za Qiuntanom. Medzi mladými jazdcami obsadil Sagan konečnú 7. priečku.   Výsledky 7. etapa (San Benedetto Del Tronto - San Benedetto Del Tronto, 10 km): 1. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Factory Racing 11:23 min, 2. Adriano Malori (Tal.) Movistar +4, 3. Vasil Kirijenka (Biel.) Team Sky +9, 4. Jonathan Castroviejo (Šp.) Movistar +12, 5. Maciej Bodnar (Poľ.) Tinkoff-Saxo +16, 6. Michael Hepburn (Aus.) Orica GreenEdge +16,... 55. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +55,... 138. Peter Sagan (SR) Tinkoff Saxo +2:59 Konečné poradie po 7. etape: 1. Nairo Quintana (Kol.) Movistar 25:11:16 h, 2. Bauke Mollema (Hol.) Trek Factory +18 s, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx - Quick-Step +31, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +35, 5. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +39, 6. Stephen Cummings (V. Brit.) MTN Qhubeka +40,... 50. Peter Sagan (SR) Tinkoff Saxo +22:45. Bodovacia súťaž: 1. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo 32 bodov, 2. Fabian Cancellara (Švaj.) 21, 3. Jens Debusschere (Belg.) Lotto Soudal 20, 4. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx - Quick-Step 19, 5. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing 18

Celkovým víťazom 50. ročníka cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico sa stal Kolumbijčan Nairo Quintana z tímu Movistar. Quintana si aj po záverečnej 7. etape, ktorou bola krátka časovka na 10 km v San Benedette del Tronto udržal potrebný náskok pred Holanďanom Baukem Mollemom (Trek Factory Racing), hoci ten ho znížil na 18 sekúnd. Tretí skončil ďalší kolumbijský cyklista Rigoberto Urán (+31). Quintanov pôvodne najväčší súper v boji o modrý dres Španiel Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), ktorý na Tirrene obhajoval titul z vlaňajška, skončil v celkovej klasifikácii piaty. Víťazom časovky sa stal švajčiarsky špecialista Fabian Cancellara (Trek Factory Racing), ktorý dosiahol čas 11:23 min. Druhý bol s odstupom 4 sekúnd Talian Adriano Malori a tretí Bielorus Vasil Kirijenka (+9).

Slovák Peter Sagan (Tinkoff Saxo) sa na pretekoch Tirreno-Adriatico stal rovnako ako vlani víťazom bodovacej súťaže a svoj solídny výkon vyšperkoval víťazstvom v pondelkovej 6. etape. Sagan v záverečnej časovke zaostal o takmer tri minúty za Cancellarom. Jazdu proti chronometru vypustil a skončil na poslednom 138. mieste klasifikácie. Celkovo obsadil 50. priečku s mankom 22:45 min za Qiuntanom. Medzi mladými jazdcami obsadil Sagan konečnú 7. priečku.

Výsledky

7. etapa (San Benedetto Del Tronto – San Benedetto Del Tronto, 10 km): 1. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Factory Racing 11:23 min, 2. Adriano Malori (Tal.) Movistar +4, 3. Vasil Kirijenka (Biel.) Team Sky +9, 4. Jonathan Castroviejo (Šp.) Movistar +12, 5. Maciej Bodnar (Poľ.) Tinkoff-Saxo +16, 6. Michael Hepburn (Aus.) Orica GreenEdge +16,… 55. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +55,… 138. Peter Sagan (SR) Tinkoff Saxo +2:59

Konečné poradie po 7. etape: 1. Nairo Quintana (Kol.) Movistar 25:11:16 h, 2. Bauke Mollema (Hol.) Trek Factory +18 s, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx – Quick-Step +31, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +35, 5. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +39, 6. Stephen Cummings (V. Brit.) MTN Qhubeka +40,… 50. Peter Sagan (SR) Tinkoff Saxo +22:45.

Bodovacia súťaž: 1. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo 32 bodov, 2. Fabian Cancellara (Švaj.) 21, 3. Jens Debusschere (Belg.) Lotto Soudal 20, 4. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx – Quick-Step 19, 5. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing 18