Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Lukáš Kubiš vybojoval v šprinte šieste miesto po skvelom výkone na klasike Omloop Het Nieuwsblad

Kubiš začal šprintovať medzi prvými, ale v záverečných metroch už nestačil na najrýchlejších súperov. Víťazom sa stal Søren Wærenskjold pred Paulom Magnierom a Jasperom Philipsenom.
Martin Sarvaš
Lukáš Kubiš vybojoval v šprinte šieste miesto po skvelom výkone na klasike Omloop Het Nieuwsblad

Slovenský majster Lukáš Kubiš (Unibet Tietema Rockets) predviedol obdivuhodný výkon na prvej veľkej klasike v sezóne 2025 a na Omloop Het Nieuwsblad vybojoval v záverečnom šprinte šieste miesto.

Kubiš predvádzal na celej 197-kilometrovej trase slávnej belgickej klasiky skvelú pozičnú jazdu a v konkurencii mnohých klasikárov svetovej kvality sa neustále držal medzi vedúcimi pretekármi pelotónu resp. v hlavnej skupine favoritov, a to aj napriek tomu, že okolo seba nemal tímových kolegov.

Aj keď sa pelotón v závere viackrát rozdelil a jediný sólo útok, ktorý predviedol Stefan Küng (Groupama FDJ), pelotón dobehol kilometer pred cieľom, napokon sa rozhodovalo v hromadnom šprinte.

Lukáš Kubiš rozbehol svoj šprint ako druhý, hneď za Samuelom Watsonom (Ineos Grenadiers), avšak v záverečných desiatkach metrov nestačil na najsilnejších šprintérov.

Víťazom sa stal Søren Wærenskjold (Uno-X Mobility), ktorý finišoval len tesne pred Paulom Magnierom (Soudal Quick-Step) a na treťom mieste skončil Jasper Philipsen (Alpecin – Deceuninck).

25-ročný Kubiš však opäť potvrdil, že patrí medzi špičkových pretekárov aj v extrémne silnej konkurencii, keďže vybojoval výrazne lepší výsledok ako napríklad Marijn van den Berg (9. miesto), Wout van Aert (11. miesto), Matteo Trentin (12. miesto) či Tom Pidcock (35. miesto).

„Cítil som sa skvele, mal som silné nohy v kopcoch aj na kockových úsekoch“

„Dnešné preteky na Omloop Het Nieuwsblad boli pre mňa aj celý tím veľmi vydarené,“ hodnotil Kubiš. „Od začiatku sme boli aktívni. Boli sme v úniku s Hartthijsom de Vriesom a v kľúčových momentoch sme si držali dobré pozície. Cítil som sa skvele, mal som silné nohy v kopcoch aj na kockových úsekoch, čo mi veľmi vyhovovalo.“

„V záverečnom šprinte som mal dobrú pozíciu a napokon z toho bolo šieste miesto. Pódium mi ušlo len o kúsok, čo je trochu škoda, ale aj tak som s dnešným výkonom veľmi spokojný. Bol to skvelý deň a ďalšia cenná skúsenosť do sezóny!“

„Veľká vďaka tímu za podporu a všetkým fanúšikom za povzbudzovanie. Teraz sa už sústredím na zajtrajšie Kuurne-Brusel-Kuurne, kde budeme opäť bojovať o čo najlepší výsledok,“ dodal Kubiš.

Lukáša Kubiša čaká hneď nasledujúci deň štart na ďalšej veľkej belgickej klasike Kuurne-Brusel-Kuurne, ktorej sa zúčastní aj ďalší Slovák Martin Svrček.

Záverečný šprint:

Výsledky pretekov Omloop Nieuwsblad
Poz. Pretekár Tím Čas
1
no Søren Wærenskjold Uno-X Mobility 4:37:53
2
fr Paul Magnier Soudal Quick-Step +0:00
3
be Jasper Philipsen Alpecin - Deceuninck +0:00
4
be Brent Van Moer Lotto +0:00
5
gb Samuel Watson INEOS Grenadiers +0:00
6
sk Lukáš Kubiš Unibet Tietema Rockets +0:00
7
be Piet Allegaert Cofidis +0:00
8
it Vincenzo Albanese EF Education - EasyPost +0:00
9
nl Marijn Van Den Berg EF Education - EasyPost +0:00
10
gb Lewis Askey Groupama - FDJ +0:00
11
be Wout Van Aert Team Visma | Lease a Bike +0:00

Aktuality

Včera 18:10 Jhonatan Narváez zvládol dramatický záver a vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska.

Ekvádorský jazdec pokračuje vo výbornej forme a na Okolo Švajčiarska pridal ďalšie víťazstvo pre tím UAE Emirates-XRG.

Včera 18:01 Kubiš v cieľovom stúpaní nestačil na najlepších. Kráľovskú etapu Okolo Belgicka vyhral Alex Aranburu.

Aranburu zvíťazil v šprinte do kopca pred druhým Lewisom Askeym a tretí finišoval Carlos Canal. Slovenský majster Lukáš Kubiš prešiel cieľom na 16. mieste.

Včera 17:32 Nový mestský elektrobicykel Canyon Roadlite:ON využíva vôbec prvý nábojový motor Bosch Hub Line.

Model Canyon Roadlite:ON CF stojí 2999 eur a je určený pre mestských jazdcov, ktorí sa chcú po uliciach pohybovať rýchlo a efektívne.

Včera 17:20 Bosch predstavil svoj prvý nábojový motor pre elektrobicykle Hub Line: Nová éra mestských elektrobicyklov.

Bosch vstupuje do súboja s Mahle. Nový systém s motorom v zadnom náboji má byť ľahký, obratný a podľa výrobcu aj „inšpiratívny“.

Včera 16:19 Pád partnerky ho zasiahol, ale motiváciu nestratil. Tadej Pogačar prezradil dobré správy po páde Uršky Žigart.

Slovinská cyklistka spadla vo vysokej rýchlosti v závere druhej etapy Okolo Švajčiarska a utrpela zlomeninu čeľuste.

Zavrieť reklamu