Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!

Ako si vybrať blatníky?

Ktoré z množstva cyklodoplnkov skutočne potrebujete?
Biker

Ak ste si mysleli, že na bicyklovanie potrebujete len bicykel, nie je to celkom tak. Všetky veci z cyklopredajne však tiež nepotrebujete. Mnohí si vystačia s normálnym oblečením a keď potrebujú niečo odviezť, vezmú si klasický batoh. Ak však máte s bicyklovaním väčšie plány ako len občasný krátky výlet alebo pár kilometrov do práce, niektoré doplnky spravia vaše jazdenie príjemnejším, bezpečnejším a jednoduchším.

Blatníky pomôžu, aj keď neprší

Blatníky sú ďalšia dôležitá časť výbavy, ak sa chcete vyhnúť premoknutiu či zašpineniu od mokrej cesty po daždi. Fŕkanie špinavej vody do tváre alebo na zadok môže byť veľmi nepríjemné, aj keď už po daždi svieti slnko. V posledných rokoch sa na trhu objavili malé flexibilné blatníky, ktoré sa montujú na mostík vidlice MTB bicyklov, a zadné sa zasúvajú priamo pod sedadlo. Tvoria minimálnu, ale veľmi účinnú ochranu pred hutným horským blatom. Na trhu však nenájdete veľa bicyklov, ktoré by mali blatníky pripevnené už z výroby.

Je to preto, že blatníky berú bicyklom ich športový vzhľad. Ak však chcete bicykel využívať nielen počas slnečných dní, mali by ste ich montáž určite zvážiť. Väčšina bicyklov predovšetkým v nižších cenových kategóriách má rám uspôsobený pre montáž klasických blatníkov so vzperami. Ak vám však rám neposkytuje takúto možnosť, nič sa nedeje. Na trhu sú dostupné aj blatníky, ktoré pripevníte na akýkoľvek bicykel. Zadný na sedlovku a predný do krku vidlice. Ak si nie ste istí, aký blatník potrebujete, je dobré navštíviť predajňu aj s bicyklom.

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu