Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Stefan Küng vyhral záverečnú časovku Vuelty, Primož Roglič získal svoj štvrtý červený dres

Küng vyhral na 24,6 km trase v Madride s priemernou rýchlosťou 55,7 km/h. Druhý skončil celkový víťaz Vuelty Primož Roglič so stratou 31 sekúnd a tretí najrýchlejší bol Mattia Cattaneo.
Martin Sarvaš
Stefan Küng vyhral záverečnú časovku Vuelty, Primož Roglič získal svoj štvrtý červený dres

Stefan Küng (Groupama-FDJ) vyhral záverečnú etapu Vuelta a España 2024 – individuálnu časovku v Madride – a na 24,6 km rovinatej trati zvíťazil s časom 26:28 min a priemernou rýchlosťou 55,7 km/h.

Druhý skončil Primož Roglič (Red Bull-Bora-Hansgrohe), ktorý si z Vuelty odnáša svoj štvrtý červený dres pre celkového víťaza španielskej Grand Tour, pričom na Künga mal v časovke stratu 31 sekúnd. Tretí najrýchlejší bol v Madride Mattia Cattaneo (Soudal Quick-Step) so stratou 41 sekúnd na švajčiarskeho majstra.

Roglič si v časovke ešte navýšil vedenie v celkovej klasifikácii, ktorú vyhral s náskokom 2:36 min pred Benom O’connorom (Decathlon AG2R La Mondiale) a tretie miesto v GC obsadil Enric Mas (Movistar) so stratou 3:13 min na Slovinca.

Výborný výkon predviedol aj český jazdec Mathias Vacek (Lidl-Trek), ktorý skončil v úvodnej časovke Vuelty na druhom mieste a v Madride sa umiestnil na šiestej priečke so stratou 52 sekúnd na Künga.

V posledný deň Vuelty si polepšil v top10 celkového hodnotenia Mattias Skjelmose (Lidl-Trek), ktorý sa posunul na piate miesto, zatiaľ čo na šieste miesto klesol David Gaudu (Groupama FDJ).

Súťaž šprintérov vyhral Kaden Groves (Alpecin-Deceunick), bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára si odnáša Jay Vine (UAE Emirates), kategóriu mladých jazdcov vyhral 23-ročný Mattias Skjelmose a v súťaži tímov zvíťazil UAE Emirates.

Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca dostal Marc Soler (UAE Emirates), ktorý bol až sedemkrát v úniku a svoju neúnavnú snahu zúžitkoval víťazstvom v 16. etape.

Poz. Pretekár Tím Čas
1
ch Stefan Küng Groupama - FDJ 26.28
2
si Primož Roglič Red Bull – BORA – hansgrohe +0.30
3
it Mattia Cattaneo Soudal Quick-Step +0.41
4
it Filippo Baroncini UAE Team Emirates +0.43
5
ch Mauro Schmid Team Jayco AlUla +0.46
6
cz Mathias Vacek Lidl - Trek +0.52
7
be Victor Campenaerts Lotto Dstny +0.54
8
dk Mattias Skjelmose Lidl - Trek +1.01
9
au Harry Sweeny EF Education - EasyPost +1.02
10
fr Bruno Armirail Decathlon AG2R La Mondiale Team +1.03
11
au Ben O'connor Decathlon AG2R La Mondiale Team +1.05

Aktuality

Včera 17:56 Tadej Pogačar porazil Mathieu van der Poela len o 0,3 sekundy a zvíťazil v časovke na Okolo Švajčiarska.

Len 31 stotín sekundy delilo Van der Poela od triumfu. Pogačar však potvrdil rolu hlavného favorita, zatiaľ čo výborný výsledok dosiahol aj český pretekár Mathias Vacek, ktorý skončil na štvrtom mieste.

Včera 16:37 Paul Seixas môže podľa Benoota prekvapiť aj na pódiu Tour de France: To, čo ten chalan dokáže, je naozaj výnimočné.

Mladý Francúz patrí medzi najväčšie objavy sezóny, no podľa skúseného tímového kolegu bude pri jeho ďalšom raste rozhodujúce, aby naňho verejnosť zbytočne netlačila.

Včera 16:12 Tour de France rozdá opäť viac ako dva milióny eur. Odmeny však výrazne zaostávajú za inými športmi.

Aj keď ide o najlukratívnejšie cyklistické podujatie sveta, finančné odmeny na Tour de France sú v porovnaní s tenisom či futbalom stále prekvapivo nízke.

19.06.2026 Jhonatan Narváez zvládol dramatický záver a vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska.

Ekvádorský jazdec pokračuje vo výbornej forme a na Okolo Švajčiarska pridal ďalšie víťazstvo pre tím UAE Emirates-XRG.

19.06.2026 Kubiš v cieľovom stúpaní nestačil na najlepších. Kráľovskú etapu Okolo Belgicka vyhral Alex Aranburu.

Aranburu zvíťazil v šprinte do kopca pred druhým Lewisom Askeym a tretí finišoval Carlos Canal. Slovenský majster Lukáš Kubiš prešiel cieľom na 16. mieste.

Zavrieť reklamu