Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

COFIDIS miluje cyklistiku

COFIDIS obnovuje a predlžuje spoluprácu v profesionálnej cyklistike až do sezóny 2028. Toto rozhodnutie posilňuje motiváciu a odhodlanie celého tímu čo najskôr sa vrátiť na víťazné cesty.
Matúš Bušík
COFIDIS miluje cyklistiku

Priblížiť sa k elite

S týmto rozhodnutím sú spojené ambiciózne športové ciele: priblížiť sa k TOP 10 v rebríčku UCI World Tour v mužskej kategórii a vstúpiť do UCI World Tour v ženskej kategórii.

V tomto vysokokonkurenčnom prostredí COFIDIS ako najstarší francúzsky sponzor pelotónu poskytne tímu potrebné prostriedky na posilnenie a udržanie si talentovaných jazdcov, ktorí s hrdosťou budú reprezentovať farby tejto značky.

Skupina COFIDIS je tiež veľmi hrdá na pokračovanie svojho historického dobrodružstva s paracyklistickým tímom a na stále rastúci počet úspechov.

COFIDIS ako jedinečný sponzor, ktorý vyniká v športovom prostredí, zažil veľké emócie a eufóriu z úspechov na najprestížnejších pretekoch, ale aj náročnejšie chvíle, ktoré sú typické pre všetky tímy. Hodnoty ako sebavedomie, výzvy, solidarita a tímový duch sú dennodenne aktívne medzi jazdcami a členmi personálu.

Aj na Slovensku COFIDIS podporuje cyklistiku, či už je to Okolo Slovenska, Bike Fest v  Kálnici, alebo mladé talenty v Cycling Academy Bratislava. Okrem toho COFIDIS podporuje aj triatlonistov z Resaliz Sport Team.

Za rok 2023 COFIDIS prispel na šport sumou väčšou ako 100-tisíc eur.

V cyklistike mi nejde o rekordy, ale o čistú radosť z jazdy

 

Fakt, že COFIDIS miluje cyklistiku, zdôrazňujú aj niektorí zamestnanci, pre ktorých je cyklistika hobby. Ako napríklad Michal Benko, obchodný zástupca v spoločnosti. S Michalom sme sa porozprávali, ako sa k cyklistike dostal a čo ho na nej baví.

Michal, prečo si sa rozhodol, že tvoj šport bude cyklistika? 

Vyrastal som na dedine na východe Slovenska a vybrať som si mohol z dvoch klasických športov: futbal alebo krčma. Aj vďaka staršiemu bratovi som zvolil cyklistiku.

Čo ťa na cyklistike baví? 

Na cyklistike mám rád ten samotný „pohyb“ na bicykli, mám rád bicykle, hukot galusiek a, samozrejme, vďaka času strávenému na bicykli a čerstvom vzduchu sa cítim psychicky a fyzicky oveľa lepšie.
Sleduješ svetové cyklistické podujatia, akým je napríklad Tour de France?
Áno, sledujem. Vychutnávam si ten pocit sledovať pelotón a to napätie pri tom. Samozrejme, mám v pelotóne svojich favoritov, ktorým fandím.

Ktorí to sú? 

Nemám jedného vyvoleného jazdca, ale ak by som mal niekoho označiť, tak v dávnej minulosti to bol Miguel Induráin a Alberto Contador. Aktuálne je ich viac: Rigoberto Urán, Tadej Pogačar a iní, u ktorých obdivujem nie len športové výkony, ale najmä ich osobnosť.

Fandíš aj tímu COFIDIS? 

Samozrejme, že fandím a zároveň som nesmierne hrdý, že môžem pracovať v spoločnosti, ktorá má cyklistiku v srdci.

Aké bicykle máš doma? 

Cinelli Stratofaster, Cinelli Pro Estrada, Cinelli Xperience, nová „láska“ Devinci Troy GS12 Black Edition, Devinci Troy GS12 Custom, Trek Marlin 8, Trek Ticket a iné…

Tvoj osobný rekord v cyklistike? 

V cyklistike mi nejde o rekordy, ale čistú radosť z jazdy… Každopádne, „KOM“ na Strave vždy poteší.

Využil si na kúpu bicykla financovanie? 

Áno, využil som služby našej spoločnosti.

Ako to prebiehalo? 

Rýchlo a bez problémov. Bicykel som si vybral u jedného z našich partnerov. Potom prišlo na rad financovanie v podobe bezúčelového úveru. Ten som mal vybavený a financie načerpané v priebehu pár dní.

Ako by si charakterizoval COFIDIS? 

Sme špecialisti na financovanie bicyklov, ojazdených aj nových áut. Poskytujeme bezúčelové a revolvingové úvery. Postaráme sa o financovanie a naši klienti majú tým pádom čas venovať sa rodine, svojim záľubám alebo oddychu a relaxu. Máme viac ako 40-ročné skúsenosti v 9 krajinách Európy a viac ako 30 miliónov spokojných klientov. COFIDIS Slovensko je pobočka zahraničnej banky.

 

Aktuality

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Včera 13:51 Canyon predstavil svoje prvé, cestné aj MTB pretekárske topánky Tempr CFR.

Cenovka je u oboch modelov Canyon Tempr CFR rovnaká – 332,95 eur.

Zavrieť reklamu