Ľuboš Staňo a Natália Ďugelová vyhrali 2. kolo KENNY slovenského pohára v endure na Košútke (+galéria)

Preteky boli zároveň 1. kolom MTBIKER Hornonitrianskej enduro série a boli náhradnou lokalitou, nakoľko preteky v Partizánskom boli z organizačných dôvodov zrušené.
Matúš Bušík

Počas uplynulého predĺženého víkendu sa v Bikeparku Košútka premiérovo uskutočnili preteky v disciplíne enduro. Išlo o náhradné kolo namiesto pretekov v Partizánskom na Baťovych trailoch, ktoré boli z dôvodu šíriacej sa infekcie prasacieho moru zrušené.

Na štart pretekov sa postavilo 125 pretekárov vo všetkých kategóriách, vrátane najmladších detí.

Trénovalo sa už od piatku a vývoz zabezpečoval vlek. Počas celého víkendu sa pretekári museli vyrovnávať s vysokými teplotami a s prašnými traťami, na ktorých sa šmýkalo. Napriek týmto podmienkam organizátori nezaznamenali žiadne vážnejšie úrazy alebo komplikácie.

A ako to celé dopadlo? Všetky kategórie, okrem detskej si svoje sily zmerali na 4 rýchlostných skúškach a v elitnej kategórii bol najrýchlejším jazdcom Ľuboš Staňo z tímu MTBIKER. Ten dosiahol výsledný čas 9:26,8 min a za sebou nechal dvojicu jazdcom CTM Racing tímu Samuela Paučina na druhom mieste so stratou 17,4 sekundy a Martina Knapca, ktorý bol pomalší o 17,6 sekundy.

Ľuboš Staňo na svojom Instagrame napísal: „1. miesto na druhom kole Slovenského pohára v endure. Tento krát sme sa naháňali v bikeparku Košútka . Podarilo sa mi dať čisté jazdy s minimom chýb a to bolo kľúčové. Vyhral som všetky RS a to ma teší. Ďakujem všetkým čo ma prišli podporiť, chalanom z bikeparku, ktorí nám pripravili naozaj solídne trate a sponzorom. Vidíme sa na ďaľšom kole.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ľuboš Staňo (@lubos_stano15)

Medzi ženami sa pri neúčasti Simony Kuchyňkovej, ktorá by bola absolútnou favoritkou na víťazstvo tešila Natália Ďugelová z tímu Norco No Limit s výsledným časom 12:09,8 min. Na druhom mieste za ňou skončila Kristína Galušková z tímu MTBIKER so stratou 22,2 sekundy a tretie miesto obsadila Laura Lukáčová z Gravity Racing Partizánske so stratou 1:06 min na víťazku.

V juniorskej kategórii si s traťou najlepšie poradil Maroš Krupa z tímu MTBIKER, ktorý dosiahol čas 9:47,3 sekundy. Na druhom mieste skončil Adam Hricko z DIVO Trenčín so stratou 35,3 sekundy a tretie miesto obsadil Dominik Dudáš z Kaktus Bike Racing tímu, ktorý bol od Maroša o 41,5 sekundy pomalší.

V kategórii masters nad 35 rokov sa z víťazstva tešil, kto iný než Peter Drábik z Cube Enduro Team, ktorý dosiahol čas 10:24,2 min. Na druhom mieste za ním skončil Ľubomír Grega z Enjoy the Ride tímu so stratou 51,8 sekundy a tretie miesto obsadil Viktor Michálek z CK Stupava so stratou 55,1 sekundy.

V kategórii E-Bike sa najrýchlejším jazdcom stal Jakub Hlinka z Bikeroom Lopata Racing s časom 10:08,00 min. Na druhom mieste za ním skončil o necelú sekundu Adam Milo z CTM Racing tímu a tretie miesto obsadil Róbert Vagáň so stratou 16,6 sekundy.

V hobby kategóriách boli výsledky nasledovné. Medzi juniormi sa z víťazstva tešil Filip Bubnič s časom 10:28,1 min. Na druhom mieste skončil Filip Uhrin a tretie miesto obsadil David Zaťko.

Kategóriu hobby muži do 39 rokov ovládol Marek Vranka s časom 10:06,4 min, pred Patrikom Bílym a Lukášom Berčíkom.

V mužoch nad 40 rokov bol najrýchlejším pretekárom Martin Papala, pred Igorom Čemešom. Na treťom mieste skončil Jaroslav Machunka.

V ženách sa v víťazstva tešila Valentína Grendová s časom 13:15,2 min, pred Zuzanou Brienikovou a Terezou Dutkovou.

Hobby kategóriu elektrobicyklov vyhral Roman Dančík z CK Stupava s časom 10:29,7 min. pred Csabom Mezeiom a Ľubošom Vičíkom.

Na trati sme videli aj žiakov do 13 rokov a najrýchlejšími vo svojich kategóriách sa stali Enzo Šplha a Michaela Neshodová.

Nasledujúce preteky KENNY slovenského pohára v endure a MTBIKER Hornonitrianskej enduro série sa uskutočnia v Žiline na OKO Trails v termíne 27.-28. júla. Pôjde zároveň o majstrovstvá Slovenska v tejto disciplíne.