Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Axel Zingle preskočil cez Madsa Pedersena v šprinte a rýchlosti cez 60 km/h

V záverečnom šprinte 5. etapy Tour de France spadol Pedersen na záverečnej rovinke a jazdec Cofidisu sa mu už vo vysokej rýchlosti nemal ako vyhnúť, a tak ho preskočil.
Martin Sarvaš
Video: Axel Zingle preskočil cez Madsa Pedersena v šprinte a rýchlosti cez 60 km/h

Piata etapa Tour de France priniesla nielen historické a rekordné 35. etapové víťazstvo Marka Cavendisha na Tour, ale aj nepríjemný incident, pri ktorom spadol Mads Pedersen (Lidl-Trek).

Jazdci na čele vedúcej skupiny šprintovali v rýchlosti cez 60 km/h a po páde Pedersena sa dostal do nepríjemnej situácie Axel Zingle (Cofidis), ktorý išiel hneď za ním.

Vo vysokej rýchlosti už 25-ročný Francúz nemal čas na to, aby ho obišiel. Zingle však predviedol obdivuhodné technické zručnosti a ležiaceho Pedersena preskočil obdivuhodným bunny-hopom.

Nielenže sa tak sám vyhol pádu, ktorý sa mohol skončiť veľmi nepríjemnými zraneniami, ale nespôsobil tak ani ďalšie zranenia už tak dobitému Pedersenovi, ktorý sa však vyhol zlomeninám a na Tour de France pokračuje.

„Stalo sa to veľmi rýchlo,“ povedal Zingle. „Dokončil som svoju prácu pre Bryana, ustúpil som vedľa. Pre mňa sa preteky už skončili, aj keď som stále išiel rýchlosťou 60 km/h. Nečakal som, že budem mať pred sebou niekoho v páde.“

„Išiel som príliš rýchlo na to, aby som zabrzdil a nechcel som spadnúť,“ vysvetlil Zingle. „Moje ruky boli pripravené, tak som to skúsil a vyšlo to. Mal som pocit, že som sa ho dotkol, dúfam, že som mu neublížil! Ale má pevnú kožu, dúfam, že zajtra bude v dobrej forme.“

Video: Axel Zingle preskočil cez Madsa Pedersena v šprinte a rýchlosti cez 60 km/h v 5. etape Tour de France 2024:

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu