Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 5. etapy Tour de France 2024

Pozrite si skvelé fotografie z etapy, ktorou Mark Cavendish prepísal históriu Tour de France.
Martin Sarvaš

Mark Cavendish (Astana Qazaqstan) prepísal históriu Tour de France po víťazstve piatej etapy.

39-ročný Brit prekonal rekord Eddyho Merckxa v počte vyhraných etáp na Tour de France, pričom Cavendish si pripísal svoje 35. etapové víťazstvo na najprestížnejších cyklistických pretekoch na svete.

V záverečnom šprinte predviedol Cavendish nielen skvelý výkon, ale aj dobrú pozičnú jazdu. Pri svojom šprinte sa rýchlo presunul na opačnú stranu záverečnej rovinky, čo znamenalo, že sa naňho nikto poriadne nezavesil. Pokúsil sa o to Jasper Philipsen (Alpecin Deceunick), ale stačilo mu to len na druhé miesto, zatiaľ čo tretí finišoval Alexander Kristoff (Uno-X Mobility).

„Len som chcel dostať príležitosť, aby som to vyskúšal. Ani sa mi tomu nechce uveriť. Astana vsadila na veľký hazard, aby sa uistila, že budeme na Tour de France dobrí. Pre môjho šéfa Alexa Vinoukourova to bol skutočne veľký hazard,“ povedal Cavendish v prvej reakcii po svojom rekordnom víťazstve.

 

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu