Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 3. etapy Tour de France 2024

Pozrite si skvelé fotografie z tretej etapy Tour de France 2024.
Martin Sarvaš

Biniam Girmay (Intermarché – Wanty) vyhral tretiu etapu Tour de France 2024, ktorá bola prvou šprintérskou etapou na tohtoročnej Tour. Girmay tiež vybojoval historicky prvé víťazstvo pre svoj tím Intermarché na Tour de France.

V hektickom závere etapy, ktorá bola až do záverečných kilometrov veľmi pokojná, skončili za Biniamom Girmayom Fernando Gaviria (Movistar), Arnaud De Lie (Lotto-Dstny), Mads Pedersen (Lidl-Trek) a Dylan Groenewegen (Jayco AlUla).

Žltý dres preberie Richard Carapaz (EF Education – EasyPost) od Tadeja Pogačara (UAE Emirates), keďže v etape skončil na 14. mieste, zatiaľ čo Pogačar finišoval na 38. mieste.

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu