Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

48-ročná Janka Keseg Števková vybojovala aj napriek pádu skvelé deviate miesto na Svetovom pohári v MTB maratóne v Haute-Savoie

Števková spadla v poslednom zjazde, kvôli čomu sa posunula o dve priečky nižšie. Majsterka Slovenska v MTB maratóne Martina Krahulcová skončila na 14. mieste.
Martin Sarvaš
48-ročná Janka Keseg Števková vybojovala aj napriek pádu skvelé deviate miesto na Svetovom pohári v MTB maratóne v Haute-Savoie

Janka Keseg Števková predviedla skvelý výkon na pretekoch Svetového pohára v MTB maratóne vo francúzskom Haute-Savoie, kde sa jej podarilo vybojovať deviate miesto, a to aj napriek pádu v záverečnom zjazde, po ktorom ju predbehli dve pretekárky.

Preteky sa uskutočnili neďaleko hory Mont Blanc, najvyššieho vrcholu západnej Európy, pričom trasa mala dĺžku 101 km a prevýšenie cez 4400 metrov.

48-ročná Janka Keseg Števková absolvovala preteky v čase 7:15:06 hod, zatiaľ čo najrýchlejšia pretekárka Lejla Njemcevic z Bosny a Hercegoviny dosiahla víťazný čas 6:40:48 hod.

Keseg Števková tak potvrdila dobrú formu po siedmom mieste, ktoré dosiahla na pretekoch Svetového pohára v XCM v Novom Město na Moravě.

„Som rada, že som opäť skončila v top 10 na takom náročnom podujatí po 7 hodinách jazdy s problémami: stratila som sa, mala som technické problémy, ktoré spôsobili tvrdý pád len 3 km pred cieľom: rozbitá prilba mi zachránila hlavu,“ opísala preteky Janka Keseg Števková na svojom instagrame.

„Bol to naozaj silný náraz na kamene. Škoda, že som stratila niekoľko miest, ale asi to tak má byť, aby som brala horskú cyklistiku a bicyklovanie vážnejšie, začala pracovať tvrdšie a stanovila si správne ciele, nielen sa zabávala,“ dodala slovenská pretekárka.

Úctyhodný výkon predviedla aj slovenská majsterka v MTB maratóne Martina Krahulcová, ktorá prišla do cieľa s časom 7:34:46 hod a skončila na 14. mieste, rovnako ako na májovom Svetovom pohári v Novom Město na Moravě.

„Dnešný sedem a polhodinový maratón (v mojom podaní) preveril asi každého jedného pretekára,“ napísala Krahulcová k svojej aktivite na Strave.

„Vo vysokej nadmorskej výške to išlo do kopca ťažšie ako som si myslela, ale podarilo sa mi udržať zvolené tempo. Defekt v zjazde ma obral o nejaký ten čas, ale som vlastne rada, že som prišla do cieľa na celkovom 14 mieste v kategórii ženy elite,“ dodala Martina Krahulcová.

Výsledky Svetového pohára v MTB maratóne, Haute-Savoie 2024

Aktuality

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Včera 17:30 Biniam Girmay vyhral už tretiu etapu na Tour de France a potvrdil pozíciu najlepšieho šprintéra.

Druhý skončil Wout van Aert pred tretím Arnaudom Démareom. V závere dvanástej etapy spadol Primož Roglič, ktorý stratil takmer dve a pol minúty.

 

Včera 14:29 Pozvánka: NAY GRAN FONDO Bratislava vstupuje do 3. ročníka.

Podujatie pre hobby i výkonnostných cyklistov vo formáte maratón GRAN FONDO – 132 km a polmaratón MEDIO FONDO – 67 km ponúkne atraktívne trasy Bratislavského kraja po rovine i v kopcovitom teréne.

Včera 14:16 Tímu TotalEnergies ukradli na Tour de France bicykle v hodnote 150-tisíc eur.

Zlodeji ukradli v noci 11 pretekárskych bicyklov ENVE, takže jazdci francúzskeho tímu museli štartovať v 12. etape na náhradných bicykloch.

Zavrieť reklamu