Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Simča Kuchyňková skončila druhá na svetovom pohári v endure v Combloux, v celkovom poradí je stále vo vedení

Simona Kuchyňková z tímu Okoeverywhere Racing dosiahla v pretekoch svetového pohára v endure ďalší skvelý výsledok. Vo francúzskom Combloux sa jej podarilo vyhrať tri zo šiestich rýchlostných skúšok a nebyť pádov v štvrtej rýchlostnej skúške tešila by sa z víťazstva. V celkovom poradí je stále líderkou.
Matúš Bušík
Simča Kuchyňková skončila druhá na svetovom pohári v endure v Combloux, v celkovom poradí je stále vo vedení

Preteky svetového pohára v endure sa v lokalite Combloux konali vôbec po prvýkrát. Alpské prostredie vysokohorskej dediny ponúka návštevníkom a pretekárom výhľady na najvyšší vrch Európy Mont Blanc a jazdia sa tu aj legendárne enduro preteky MR race.

Slovenská pretekárka Simona Kuchyňková vstúpila do pretekov výborne. V úvode dňa sa jej na bicykli darilo, čo postupne potvrdzovala v jednotlivých rýchlostných skúškach.

Podarilo sa jej tesne vyhrať prvú rýchlostnú skúšku a v druhej si začala budovať aj solídny náskok. V tretej rýchlostnej skúške skončila na druhom mieste, ale stále bola v priebežnom vedení pretekov.

V štvrtej rýchlostnej skúške prišli pre Simonu dva smolné pády, pri ktorých preletela cez riadidlá, čo viedlo aj k mechanickému problému s ovládaním teleskopickej sedlovky. V tejto rýchlostnej skúške skončila na 10. mieste a stratila v nej 53 sekúnd, čo ju v celkovom poradí odsunulo na druhé miesto.

V nasledujúcej rýchlostnej skúške skončila šiesta a v poslednom meranom úseku, ktorý bol najdlhším z celého dňa sa jej podarilo opäť vyhrať.

Svoje pocity po pretekoch zhrnula Simča na Instagrame: „2. miesto a stále som vo vedení v celkovom poradí. Po pravde, ak by mi niekto včera povedal, že budem na pódiu, neverila by som mu. Ráno pred pretekmi som sa necítila dobre a zvracala som. Počas celého dňa som sa cítila byť veľmi slabá. Preteky som teda neodštartovala v 100 % stave, aj keď po tretej rýchlostnej skúške som bola vo vedení. V Stage 4 som však mala dva veľké pády cez riadidlá, stratila som takmer minútu, zlomila som ovládanie teleskopickej sedlovky, narazila som si stehno a zápästie a v podstate ma to stálo preteky. Bez skvelého tímu by som preteky nedokončila. Dosiahla som však tri víťazstvá v rámci meraných úsekov, čo je skvelé. Teraz si potrebujem pár dní vydýchnuť a dopriať svojmu telu odpočinok. Ďakujem vám za podporu!“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Simona Kuchyňková (@simca_original)

Top 5 pretekárok v kategórii žien do 21 rokov:

Celkové poradie v kategórii:

Za zmienku určite stojí aj víťazstvo českého jazdca Adama Maxu v kategórii do 21 rokov. V pretekoch zvíťazil pred Američanom JT Fischerom s náskokom 14,612 sekúnd.

V elitnej ženskej kategórii si na svoje konto víťazstvo pripísala domáca francúzska pretekárka Morgane Charre, ktorá mala v cieli náskok pred svojou krajankou Isabeau Courdurier 23,14 sekúnd. Tretie skončila britská pretekárka Ella Conolly.

V mužskej elite sa najrýchlejším jazdcom stal Richie Rude Jr., ktorý dosiahol výsledný čas 25:33,390 minút. V cieli mal pred druhým Lukeom-Miereom Smithom náskok len 2,2 sekundy. Tretie miesto obsadil Alex Rudeau so startou 3,23 sekúnd na víťaza.

Aktuality

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

09:15 Peter Sagan nebude na sklonku kariéry majstrom Slovenska v horskej cyklistike, v Košiciach si tituly v oboch disciplínach vybojoval Matej Ulík.

Majstrovské tituly v oboch disciplínach XCC aj XCO si v elitnej ženskej kategórii vyjazdila aj Janka Keseg Števková. Výborné výkony však počas víkendu podávali aj juniorskí reprezentanti Viktória Chladoňová a Lukáš Vranák, ktorí sa z titulov tešili vo svojich kategóriách.

Zavrieť reklamu