Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 19. etapy Tour de France 2024: Trasa, dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Martin Sarvaš
Detaily 19. etapy Tour de France 2024: Trasa, dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

19. etapa Tour de France 2024: Embrun – Isola 2000 | horská | 145 km | 4512 m

Embrun → Isola 2000

  • Dátum: piatok, 19. júl 2024
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 145 km
  • Prevýšenie: 4512 m
  • Štart: 12:20 hod
  • Očakávaný koniec: 16:28 hod

Posledné tri etapy na južnom okraji Álp, ktoré sa pre olympijské hry konajú na nezvyčajnom mieste pre záver Tour, budú rozhodujúce. Preteky získajú nový náboj a poriadne nadoblačné nadmorské výšky, keď prejdú vrcholom Col de la Bonette, najvyššie položenou francúzskou cestou (2 802 m n. m.).

Čistokrvní vrchári by mali byť vo svojom živle, keďže tri priesmyky presahujú výšku 2 000 metrov. Čo sa týka favoritov, ich schopnosť odolať fyzickej námahe nad touto hranicou by mala priniesť ovocie. Rozdiely budú pravdepodobne značné. Etapa sa končí náročným stúpaním na Isolu 2000 a jeden z najlepšie disponovaných favoritov by v nej mal urobiť významný krok, aby sa výrazne priblížil k celkovému víťazstvu.

Najväčší favoriti

*** Tadej Pogačar, Jonas Vingegaard
** Remco Evenepoel, Felix Gall, Adam Yates, Egan Bernal
* Richard Carapaz, Primoz Roglic, Romain Bardet, Carlos Rodriguez

Dôležité čísla

  • 1993: Švajčiarsky cyklista Tony Rominger (na fotografii) vyhral na Tour tri etapy, všetky v roku 1993 a druhú na Isole 2000.
  • 2 802: Výška Col de la Bonette (v metroch). Stúpanie s dĺžkou 22,9 km a priemerným sklonom 6,9 % je vrcholom tohtoročnej Tour de France.

Trasa na Strave

Mapa

Aktuality

14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu