Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tím Jayco-AlUla porazil v tímovej časovke aj Quick-Step a zvíťazil v úvodnej etape Okolo Slovenska

Austrálsky tím absolvoval 28,8 km dlhú časovku v Dunajskej Strede za 31:43 minúty. Druhý Soudal Quick-Step s Martinom Svrčekom zaostal o 25 sekúnd, na treťom mieste skončil Q36.5 so stratou 36 sekúnd.
Martin Sarvaš
Tím Jayco-AlUla porazil v tímovej časovke aj Quick-Step a zvíťazil v úvodnej etape Okolo Slovenska

Foto: GreenEDGE Cycling

Austrálsky tím Jayco-AlUla zvíťazil v úvodnej etape pretekov Okolo Slovenska 2024 – tímovej časovke – ktorá sa uskutočnila v Dunajskej Strede na 28,8-kilometrovej trati.

Jazdci tímu Jayco-AlUla absolvovali tímovú časovku s najvyššou priemernou rýchlosťou 54,482 km/h a v čase 31:43 min. Do žltého dresu lídra pretekov sa v druhej etape oblečie nemecký šprintér Max Walscheid.

Na druhom mieste skončil s 25-sekundovou stratou belgický tím Soudal Quick-Step, v ktorom na slovenských cestách odštartoval Martin Svrček či dvojnásobný majster sveta Julian Alaphilippe.

Tretí najlepší čas mal prekvapivo švajčiarsky tím Q36.5, ktorý porazil aj tímy ako Lotto-Dstny či Cofidis.

Slovenský tím Pierre Baguette, v ktorom svoje pôsobenie na cestných pretekoch ukončí Peter Sagan, skončil na 18. mieste so stratou 3:22 min.

S výsledkom sú určite spokojní jazdci tímu Elkov – Kasper, za ktorý jazdí aj čerstvý majster Slovenska Lukáš Kubiš, keďže zajazdili ôsmy najlepší čas a za víťazmi zaostali o 1:53 min.

Výsledky 1. etapy Okolo Slovenska 2024

Vo štvrtok čaká pretekárov 192 kilometrov a zvlnený terén cez myjavské kopanice. Na horskom prechode Havran zabojujú o prvú z 19 horských prémií. V tejto etape ich bude šesť. V tej najvyššej kategórii Dlhý vršok na 74. kilometri. Cez kúpeľné mesto Piešťany sa dostanú do cieľového Hlohovca. Samotný záver bude v čarovnom prostredí zámockého parku.

2. etapa: Nitra – Hlohovec

Profil, mapa a časový harmonogram:

  • Dátum: 27. jún 2024
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 192 km
  • Prevýšenie: 2 329 m

Aktuality

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

09:15 Peter Sagan nebude na sklonku kariéry majstrom Slovenska v horskej cyklistike, v Košiciach si tituly v oboch disciplínach vybojoval Matej Ulík.

Majstrovské tituly v oboch disciplínach XCC aj XCO si v elitnej ženskej kategórii vyjazdila aj Janka Keseg Števková. Výborné výkony však počas víkendu podávali aj juniorskí reprezentanti Viktória Chladoňová a Lukáš Vranák, ktorí sa z titulov tešili vo svojich kategóriách.

Zavrieť reklamu