Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Viktória Chladoňová je prvou juniorkou v histórií, ktorá vyhrala spoločné Majstrovstvá Slovenska a Česka

Viktória Chladoňová a Nora Jenčušová získali pred pár dňami tituly v časovke a skvelú formu potvrdili ziskom zlata aj v pretekoch s hromadným štartom.
Martin Sarvaš
Majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike – ženy a juniorky, Jevíčko 2024. Foto: Soňa Niková / Slovenský zväz cyklistiky

Viktória Chladoňová prišla do cieľa ako úplne prvá pretekárka spojených Majstrovstiev Slovenska a Česka, ktoré sa uskutočnili v českom meste Jevíčko a preteky absolvovali na 101-kilometrovej trati spoločne Slovenky aj Češky z kategórií elite aj junioriek.

Chladoňová je tak momentálne majsterkou Slovenska v cestnej cyklistike, v časovke, horskej cyklistike aj cyklokrose.

Striebro medzi juniorkami získala Anna Ržoncová a bronz Sofia Ungerová.

Juniorka Viktória Chladoňová si so 101-kilometrovou trasou po 25-kilometrovom zvlnenom okruhu poradila suverénne. Celé preteky jazdila veľmi aktívne a mala aj „čuch“ na správny nástup.

Od druhého kola bola súčasťou 10-člennej unikajúcej skupiny, aby v poslednom kole zaútočila aj elitným českým ženám s profesionálnymi zmluvami, chvíľu v poslednom kole šla vo dvojici a napokon aj poslednú súperku nechala za sebou, aby do cieľa prišla v epickom sóle.

Slovenská juniorka ešte nikdy v histórii spoločného šampionátu nevyhrala celkovo.

„Od úvodu som sa dnes cítila dobre a vedela som, že mám svoje dobré nohy, tak to chcem využiť a prísť do cieľa zničená, aby som si mohla povedať, že som odviedla maximum,“ povedala po pretekoch Chladoňová. „Dosť fúkalo, takže bolo veľmi ťažké ísť najmä v pasážach proti vetru. Dokonca keď sme ostali dve, tak už úplne. Som rada ako to dopadlo, teším sa.“

V prvej skupine prenasledovateliek bola aj druhá najlepšia Slovenka a ženská majsterka Nora Jenčušová (BePink), ktorá pohodlne získala tretie elitné zlato po sebe. Na pódiu ju doplnili Terézia Ciriaková a Alžbeta Bačíková, ktoré ale prišli do cieľa s väčšími stratami. Chladoňovú doplnili na pódiu juniorky Anna Ržoncová a Sofia Ungerová.

V kategórii ženskej elity prešla cieľom ako prvá Slovenka Nora Jenčušová, ktorá rovnako ako Chladoňová, získala po titule majsterky v časovke aj titul majsterky Slovenska v pretekoch s hromadným štartom. Na druhom mieste skončila Terézia Ciriaková a tretia finišovala Alžbeta Bačíková.

„Dúfala som, že sa trochu zlepší moja forma od časovky, ale moje nohy boli opäť čistý betón,“ priznala Jenčušová. „Mala som iné ambície, chcela som ukázať aktívnejšie preteky, ale prirodzená selekcia to urobila ako urobila, že som ostala vpredu s Češkami sama slovenská žena, keďže Viktória je juniorka, takže výsledok síce hovorí o zlate, no chcela som trochu viac ukázať. Už som sa ani v samom závere, poslednom kilometri, netlačila medzi súperky, lebo som vedela, že tie Češky bojujú o olympiádu, takže som to už v kľude došla,“ dodala Nora Jenčušová.

Výsledky Majstrovstiev Slovenska v cestnej cyklistike, Jevíčko 2024 – juniorky

Výsledky Majstrovstiev Slovenska v cestnej cyklistike, Jevíčko 2024 – ženy

Aktuality

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 15 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Včera 17:30 Biniam Girmay vyhral už tretiu etapu na Tour de France a potvrdil pozíciu najlepšieho šprintéra.

Druhý skončil Wout van Aert pred tretím Arnaudom Démareom. V závere dvanástej etapy spadol Primož Roglič, ktorý stratil takmer dve a pol minúty.

 

Zavrieť reklamu