Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Nosiče batožiny

Test: Nosič Thule Tour Rack

109,95
Matúš Bušík
Test: Nosič Thule Tour Rack

Thule Tour Rack je veľmi praktický nosič na tašky, ktorý sa jednoducho montuje, dá sa uchytiť na vidlicu aj na zadnú stavbu bicykla a veľkou pridanou hodnotou je, že sa neupevňuje na úchyty na ráme, ale pomocou račňových popruhov.

Je navrhnutý tak, aby pasoval na prednú aj zadnú časť väčšiny bicyklov, či už ide o horské, cestné, mestské alebo akékoľvek iné bicykle. Jeho konštrukcia umožňuje montáž na bicykle s rôznymi veľkosťami rámov a kolesami od 26 do 29 palcov, čo z neho robí veľmi flexibilnú záležitosť.

Konštrukcia je vyrobená z hliníka a vrchná časť je z plastu, pričom váži 1,1 kg. Montáž je rýchla a jednoduchá. Pomocou špeciálneho kľúču od Thule „odomknete“ popruhy a z troch možností si vyberiete vhodnú dĺžku vzpier, aby bol nosič vodorovne.

K vrchným vzperám zadnej stavby bicykla upevníte nosič stiahnutím popruhov, pod ktorými sú gumené ochrany na rám, ktoré zároveň držia nosič pevne na jednom mieste.

Je teda tiež fajn, že nosič môžete namontovať bez obáv aj na karbónový rám.

Prvá inštalácia aj so študovaním návodu trvala zopár minút a treba na ňu len imbus a kľúč od Thule, takže aj v tomto ohľade je veľmi praktický, pričom prehodenie tohto nosiča na iný bicykel by trvalo skutočne iba chvíľku.

Tour Rack je vybavený aj prídavnými funkčnými vlastnosťami, ako sú integrované bočné tyče, ktoré umožňujú zavesenie tašiek po bokoch, či možnosť uchytenia odrazky alebo svetla na zadnej strane.

Pri jazde nevychádzajú z nosiča žiadne nežiadané zvuky a zavesená taška je v bezpečnej vzdialenosti od kolesa. Maximálna nosnosť je 11 kg pri montáži nad zadné koleso a 10 kg pri montáži na vidlicu; bočné tyče majú nosnosť 7 kg vzadu, resp. 6,2 kg vpredu.

Thule Tour Rack je ideálna voľba pre cyklistov, ktorí potrebujú spoľahlivý, bezpečný, tichý a ľahko montovateľný nosič pre rôzne potreby, od každodenného dochádzania do práce cez pre prepravu batožiny až po viacdenné cyklistické výlety.

S cenou 109,95 eura ide síce o jeden z drahších nosičov, no funkčnosť, praktickosť a kvalita tejto cene zodpovedá.

www.thule.com

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu