Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty z pretekov Svetového pohára v zjazde v rakúskom Leogagnu

Cez víkend sa konalo tretie kolo pretekov svetového pohára v zjazde. Na tradičnej trati v Leogagnu zajazdili najrýchlejšie jazdy Vali Höll a Loic Bruni, ktorí deklasovali konkurenciu. Majsterka sveta vyhrala o viac než 7 sekúnd a francúzsky pretekár porazil svojho tímového kolegu Finna Ilesa o viac než 2 sekundy.
Matúš Bušík
 Fotogaléria: Najlepšie momenty z pretekov Svetového pohára v zjazde v rakúskom Leogagnu

Ronan Dunne na svetovom pohári v Leogangu. Foto: Red Bull Content Pool

Na trati v Leogagnu panovali počas nedeľného finále náročné podmienky, ktoré boli vplyvom nočnej búrky úplne odlišné od sobotného semifinále.

V dejisku pretekov sleodvalo výkony najlepších svetových zjazdárov viac než 20 000 fanúšikov a pri trati panovala skvelá atmosféra.

Slovenským pretekárom sa žiaľ nepodarilo postúpiť z kvalifikácie, najbližšie k tomu bol Rasťo Baránek, ktorý v nej obsadil 62. miesto a na postup potreboval zajazdiť o 0,5 sekundy rýchlejší čas.

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu