Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Bahenné kúpele na 1. kole KENNY Slovenského pohára v endure na Bikefeste v Kálnici

Scott enduro Race, tak znel oficiálny názov pretekov 1. kola KENNY slovenského pohára v endure. Počas piatkového tréningu sa spustil dážď, ktorý trval s určitým prestávkami až do noci, čo situáciu na trati značne zmenilo. Najlepšie si s traťou v elitných kategóriách poradili Ľuboš Staňo a Simča Kuchyňková. Najrýchlejším pretekárom celého dňa sa stal junior Maroš Krupa.
Matúš Bušík

Enduro preteky v Kálnici sú neoddeliteľnou súčasťou festivalu Bikefest. Veď sa tu odjazdili jedny z prvých pretekov v tejto disciplíne na Slovensku.

Doba pokročila, technika je vyšperkovaná a trate sú stále lepšie a lepšie.

V sobotu nakoniec odštartovalo viac než 200 pretekárov, ktorí sa museli popasovať s náročnými podmienkami.

Kompletné výsledky a fotogalériu si môžete pozrieť v článku.

Druhé kolo KENNY slovenského pohára v endure sa uskutoční počas predĺženého víkend 5. – 7. júla v úplne novej lokalite Bikepark Košútka. Registrovať sa na preteky môžete na stránke www.sportsofttiming.sk.

Aktuality

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Včera 17:30 Biniam Girmay vyhral už tretiu etapu na Tour de France a potvrdil pozíciu najlepšieho šprintéra.

Druhý skončil Wout van Aert pred tretím Arnaudom Démareom. V závere dvanástej etapy spadol Primož Roglič, ktorý stratil takmer dve a pol minúty.

 

Včera 14:29 Pozvánka: NAY GRAN FONDO Bratislava vstupuje do 3. ročníka.

Podujatie pre hobby i výkonnostných cyklistov vo formáte maratón GRAN FONDO – 132 km a polmaratón MEDIO FONDO – 67 km ponúkne atraktívne trasy Bratislavského kraja po rovine i v kopcovitom teréne.

Včera 14:16 Tímu TotalEnergies ukradli na Tour de France bicykle v hodnote 150-tisíc eur.

Zlodeji ukradli v noci 11 pretekárskych bicyklov ENVE, takže jazdci francúzskeho tímu museli štartovať v 12. etape na náhradných bicykloch.

Zavrieť reklamu