Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Recenzie

Test: Súprava na opravu bezdušákov BBB Barplugger BTL-210

Hodnotenie: 4.5/5
34,95
Matúš Bušík
Test: Súprava na opravu bezdušákov BBB Barplugger BTL-210

Tento vynález bol pre mňa jedným z tých, ktoré kompletne zmenili pohľad na cyklistiku. No dobre, možno nie úplne, ale podľa mňa sú zátky do riadidiel spojené so súpravou na opravu bezdušových plášťov jednoducho top.

Je to jedna z tých vecí, ktorú chcete mať okamžite poruke, keď nastane problém, a lepšie miesto ako riadidlá podľa mňa neexistuje.

V tomto balení od BBB nájdete teda dve koncovky, v ktorých sú skryté všetky potrebné veci na opravu. Jedna koncovka obsahuje šidlo na dodatočné prepichnutie a zabrúsenie diery, no a tá druhá potom vidličku, na ktorú nastoknete knôt a opravíte dieru v plášti.

Súčasťou balenia sú aj knôty, konkrétne je to 5 tenkých (1,5 mm) a 5 hrubších (3,5 mm). Aby ste mohli zátky používať s riadidlami s rôznymi priemermi, slúžia gumové tesnenia, ktoré sú v balení v troch rôznych veľkostiach.

Stačí teda vybrať správny priemer – 16,6 mm, 18,6 mm a 20,6 mm –, použiť správne tesnenia a zátky v riadidlách budú pevne nasadené. Ich vybratie sa môže zdať komplikované, ale len potočíte zátkou, jej hlava sa povolí a vznikne tu medzera, vďaka čomu viete zátku jednoducho uchopiť a vytiahnuť.

Pri vkladaní späť ju potom nezabudnite naskrutkovať späť.

Hmotnosť tejto súpravy je o niečo vyššia a jej telo je vyrobené z kvalitného hliníka. Celá súprava pôsobí na pohľad veľmi dobre, ale čo je hlavné, je neskutočne praktická.

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu