Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Magnus Cort porazil v šprinte Rogliča a vyhral druhú etapu Critérium du Dauphiné

Dánsky cyklista si pripísal prvú výhru v drese tímu Uno-X Mobility. Na druhom mieste skončil Primož Roglič a tretí finišoval Matteo Jorgenson.
Martin Sarvaš
Magnus Cort porazil v šprinte Rogliča a vyhral druhú etapu Critérium du Dauphiné

2. etapa Critérium du Dauphiné 2024. Foto: A.S.O. / Billy Ceusters

Magnus Cort (Uno-X Mobility) vyhral druhú etapu Critérium du Dauphiné, keď v hustej hmle na vrchole Col de la Loge porazil v šprinte Primoža Rogliča (Bora-Hansgrohe) a tretí prešiel cieľovou čiarou Matteo Jorgenson (Visma-Lease a Bike).

Víťazstvo mal na dosah Bruno Armirail (Decathlon-AG2R), ktorý sa dostal do päťčlenného úniku, ale skupina favoritov ho v záverečnom kilometri dobehla.

Cort tiež prevzal žltý dres od svojho krajana Madsa Pedersena (Lidl-Trek), ktorý sa síce v náročnom finále prekvapivo držal veľmi dobre, ale v horných úsekoch posledného klasifikovaného stúpania už tempo neudržal.

Remco Evenepoel (Soudal-QuickStep) vo finále nenastúpil, ale bezpečne skončil v 50-člennej hlavnej skupine spolu s Tao Geoghegan Hartom (Lidl-Trek) a Seppom Kussom (Visma-Lease a Bike).

V celkovom hodnotení má Cort náskok štyroch sekúnd pred Rogličom, tretí je Jorgenson so stratou šiestich sekúnd.

„Je to úžasné, tu v Dauphiné sú to veľmi veľké preteky,“ povedal Cort v cieli. „Po príchode do Uno-X som nemal najlepší štart do sezóny. Trochu som sa trápil a nedosiahol som žiadne veľké výsledky a potom som mal zranenie na Tirrene a bol som dlho mimo. Je úžasné vrátiť sa sem a vyhrať etapu.“

Zostrih 2. etapy Critérium du Dauphiné:

Výsledky 2. etapy Critérium du Dauphiné

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu